HoTS | Koncert premierowy płyty Numbers


7 lutego 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Koncert premierowy drugiej płyty HoTS „Numbers”!

Po doskonale przyjętym debiucie z 2015 roku zespół HoTS przygotował materiał na nową płytę. “Numbers“. Drugi album HoTS przynosi muzykę o olbrzymim ładunku ekspresji.

https://www.youtube.com/watch?v=anOWRxyQC9o
https://www.youtube.com/watch?v=2jNqjZpzd9o

Obdarzone żywiołową sugestywnością kompozycje lidera gitarzysty Mikołaja Poncyljusza są znakiem rozpoznawczym zespołu. Już debiutancka płyta zdobyła fantastyczne recenzje i zaowocowała koncertami w Polsce i za granicą. Nowe nagranie w większym jeszcze stopniu niż debiut eksploruje środowisko atmosferycznego jazzu, gdzie żarliwość instrumentalna przy refleksyjnym charakterze kompozycji daje piorunujący efekt. HoTS wydaje się być mocno wtopiony w historię jazzu jednocześnie jednak jest uderzająco współczesny. Ich aranżacyjna inwencja czerpie z dokonań najlepszych współczesnych europejskich jazzmanów, muzyki improwizowanej, ale nie w mniejszym stopniu z dzisiejszej praktyki wykonawców, tworzących w mocno zurbanizowanej przestrzeni współczesnych miast. Nieustanne skomplikowanie jazzowych figur rytmicznych w połączeniu z wielką precyzją instrumentalistów, niezwykle przemyślanymi aranżacjami oraz kompozycjami sprawiają, że uwalniają one w słuchaczu głębokie emocje i prowokują do refleksji.
http://www.hotsband.pl
http://www.multikulti.com/numbers-38407.html

▎HOTS
Mikołaj Poncyljusz – gitara
Radosław Nowak – trąbka
Bartosz Tkacz – saksofon tenorowy
Adam Prokopowicz – kontrabas
Maciej Wojcieszuk – perkusja

Wtorek, 7.02.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN

Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
- - - - - - - - - - -
★ Mikołaj Poncyljusz – gitarzysta, lider warszawskiego zespołu HoTS. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu oraz absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej. Obecnie związany z zespołami HoTS, Warszawską Orkiestrą Improwizatorów, Utratą Skład, Karoliną Piechotą oraz Orkiestrą Rozrywkową Politechniki Warszawskiej – The Engineers Band. Współpracuje z Operą Na Zamku w Szczecinie przy spektaklu Jerzego Kornowicza „Historia Najmniej Prawdopodobna”, oraz z Big Bandem Akwarium.

★ Radek Nowak – urodzony w 1991 roku, od 6 roku życia w szkołach muzycznych. Po 6 latach gry na wiolonczeli zdecydował się zmienić instrument na trąbkę i trafił do klasy Marcina Gawdzisa, jednego z czołowych trębaczy jazzowych w Polsce. Po ukończeniu ZPSM w Elblągu, kontynuował naukę w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie pod okiem Roberta Majewskiego. Do dziś ma na swoim koncie współpracę z m.in. United States of Beta, Ewą Farną, Mrozem, Pablopavo, Lilu, Enejem oraz grę na największych polskich imprezach muzycznych takich jak Męskie Granie, Lato Zet i Dwójki, KFPP Opole, FAMA, Eska Music Awards, Sopot TOPTrendy. Nagrodzony wyróżnieniem indywidualnym przez Włodka Pawlika podczas IX Europejskich Integracji Muzycznych.

★ Bartosz Tkacz – muzyk, saksofonista. Grał w FreeMusicCollectiv, Skautach, Gamid Group, Gaamerze, Maciej Wojcieszuk Quintet, Koło Zbożowe, Pablopavo i Ludziki. Brał udział w wielu „Impro Mitingach” oraz warsztatach muzycznych. Gra z Warszawską Orkiestrą Improwizatorów, HoTS oraz funkowym P. Unity. W 2012 roku wystąpił na Dusseldorf Jazz Rally z Zbigniew Namysłowski Super Band. Obecnie gra w spektaklu Fortepian Pijany w reżyserii Marcina Przybylskiego w Teatrze Narodowym.

★ Adam Prokopowicz- kontrabasista, basista. Uczeń kontrabasisty – Wojtka Pulcyna. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie prof. Adama Cegielskiego. Na stałe grający w warszawskim jazzowym kwintecie HoTS oraz projekcie Boska Dekadencja. Współpracujący z Kapelą warszawska oraz twórcami zespołu Bitamina.

★ Maciej Wojcieszuk – perkusista, kompozytor - urodzony w 1990 roku Lublinie, student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie dr Adama Buczka, absolwent PWSM przy ulicy Bednarskiej w klasie p. Czesława Bartkowskiego. Wraz z Radosławem Łukaszewiczem i Michałem Załęskim współtworzy Usg trio, zespół prezentujący autorskie kompozycje. Jest też liderem własnego zespołu (Maciek Wojcieszuk Quintet), który został doceniony nagrodą Grand Prix na festiwalu Getxo Jazz w Hiszpanii w 2015 r. Pod koniec 2016r dołączył do zespołu HoTS.

Patroni Medialni Płyty “Numbers”:
TRÓJKA – Polskie Radio Program 3 - http://www.polskieradio.pl/9,Trojka
TVP KULTURA - http://tvpkultura.tvp.pl/
Tygodnik PRZEGLĄD - http://www.tygodnikprzeglad.pl/
CZAS KULTURY - http://www.czaskultury.pl/
JAZZ FORUM - http://jazzforum.com.pl/
Magazyn KONTAKT - http://magazynkontakt.pl

-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email