Henryk Miśkiewicz Full Drive


9 lipca 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Zapraszamy na koncert naszego czołowego saksofonisty Henryka Miśkiewicza, który zaprezentuje materiał z cenionego projektu Full Drive łączącego jazz, funk, swing i bluesa, a to wszystko w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów. W skład zespołu, poza liderem, wchodzą: Marek Napiórkowski (gt), Robert Kubiszyn (bg), i Michał Miśkiewicz (dr).

? Henryk Miśkiewicz ? od lat zwycięzca plebiscytu Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach ?saksofon altowy?, ?klarnet?. Zdobywca dwóch Fryderyków (?Lyrics? ? płyta roku 2002 oraz muzyk roku 2004). Wszystkie jego płyty nominowane były do Fryderyków, on sam został nagrodzony za całokształt pracy muzycznej prestiżowymi nagrodami Mateusza (nagroda III Programu Polskiego Radia) oraz Oskarem Jazzowym (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów). Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi. Koncertował również z Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna. W ramach projektu Anny Marii Jopek współpracował z Patem Methenym.

? Marek Napiórkowski - Współpraca Marka Napiórkowskiego z Henrykiem Miśkiewiczem trwa od ich spotkania na scenie w zespole Anny Marii Jopek. Marek jest czołowym polskim gitarzystą, a brzmienie jego gitary można usłyszeć na ponad 100 płytach! Grał i nagrywał m.in. z Patem Metheny, Mino Cinelu, Richardem Boną, Gregoirem Maretem, Sugar Blue, Marcusem Millerem, Angélique Kidjo, Tomaszem Stańko? Prowadzi własne zespoły (kwartet, trio), jest współliderem zespołu Funky Groove. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Krzysztofem Ścierańskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Dorotą Miśkiewicz, Funky Groove i z własnymi projektami.

? Robert Kubiszyn - Kontrabasista, gitarzysta basowy absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej. Na stałe pracuje z Anną Marią Jopek, Grzegorzem Turnauem, Cezary Konrad Group, Dorotą Miśkiewicz. Współpracował również z takimi muzykami jak: Dean Brown, John Harrington, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko. Jest laureatem nagrody Fryderyk 2011 za płytę ?Before Sunrise? w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku.

? Michał Miśkiewicz - wieloletni członek kwartetu Tomasza Stańko, od najmłodszych lat zapraszany do formacji takich artystów jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak. Obecnie na stałe gra z ?Marcin Wasilewski Trio? (dawniej Simple Acoustic Trio) oraz nagrywa dla prestiżowej wytwórni ECM. Występował na wielu światowych festiwalach jazzowych.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email