Gondek-Kurkiewicz-Dziedzic Trio


11 maja 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Gondek-Kurkiewcz-Dziedzic Trio.

Andrzej Gondek – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Gitarzysta poruszający się w klimatach jazz, blues, rock. Wielokrotnie zapraszany do współpracy z czołówką polskich i zagranicznych muzyków między innymim: Frank McComb, Karen Edwards, Mark Preston, Liz Rosa, Eric Allen, Terence Blanchard, Joshua Crumbly, Dana Hawkins, John James, Josh Lawrence Jacques Sequin, Adam Bałdych, Anna Serafińską. Uczestnik wielu warsztatów i kursów mistrzowskich prowadzonych przez gwiazdy muzyki jazzowej takie jak, Scott Henderson, Dean Brown, Jerry Bergonzi, Dave Libman i wielu innych. Pojawia się na ponad 20 płytach studyjnych i live a także jest liderem własnego trio.

Sławomir Kurkiewicz – polski kontrabasista najbardziej znany z ponad 20 letniej współpracy z Tomaszem Stańko oraz Marcin Wasilewski Trio, uznawaną za jedną z czołowych formacji europejskiego jazzu swojego pokolenia. Od 2001 jest związany z monachijską wytwórnią fonograficzną ECM, dla której nagrywał między innymi z Manu Katche i Janem Garbarkiem. Sławomir Kurkiewicz ponadto występował z takimi artystami jak Charles Lloyd, Joe Lovano, John Surman, Dino Saluzzi, David Virelles, Joey Baron, Craig Taborn, Marilyn Mazur i wielu innych.

Krzysztof Dziedzic - polski perkusista i kompozytor jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zadebiutował w 1996 roku na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu w kwintecie Piotra Wojtasika. Nominowany do Fryderyka 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę „Tempo”. Od 2008 członek zespołu Nigela Kennedyego. Z wybitnym skrzypkiem koncertuje po całym świecie od Sydney po Tokio. Twórca forum i grupy społecznościowo-tematycznej Polish Drummers skupiającej 1500 perkusistów (f/polishdrummers).

Andrzej Gondek - gitara
Sławomir Kurkiewicz - kontrabas, gitara basowa
Krzysztof Dziedzic - perkusja

START: 20:30
BILET: 40 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email