Franciszek Pospieszalski Sextet


18 kwietnia 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Projekt z kompozycjami autorskimi z pogranicza jazzu, improwizacji oraz klasycznej muzyki współczesnej.

Wyjątkowa mieszanka coraz bardziej rozpoznawalnych polskich muzyków młodego pokolenia, którzy w poszukiwaniu nowych inspiracji, oraz w celu poszerzania horyzontów sztuki wyjechali na studia do Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Członkowie zespołu chcą przybliżyć polskiej publiczności trochę skandynawskiego klimatu, który pozwala na rozwijanie swojej kreatywności, muzykalności oraz przekraczania barier, schematów, oraz przyzwyczajeń o które łatwo w dzisiejszym świecie, w którym jak to niektórzy mówią: wszystko zostało już zagrane. Lider zespołu Franciszek Pospieszalski w swoich utworach chce temu wyraźnie zaprzeczyć. Muzycy niejako przybywają z misją otwarcia się na świat muzyki autorskiej, nowoczesnej, awangardowej oraz eksperymentalnej.

Skład zespołu jest niekonwencjonalny, a inspiracje sięgają od muzyki klasycznej poprzez muzykę rockową, jazz i muzykę improwizowaną pozwalając uwydatnić charakter każdego z muzyków. Franciszek Pospieszalski pozwolił w swoich kompozycjach zawrzeć polską duszę, niecierpliwą ciekawość świata oraz bezkompromisowość, w niełatwych czasem „kontrowersyjnych” brzmieniach sześcioosobowego składu. Można powiedzieć że zespół jest złożony z dwóch trio dając tym samym drapieżne brzmienie poprzez dwa zestawy perkusyjne, dwa saksofony, nord electric piano i kontrabas.

▎FRANCISZEK POSPIESZALSKI SEXTET
Kuba Więcek – saksofon altowy
Jędrzej Łagodziński – saksofon tenorowy
Szymon Gąsiorek – wibrafon
Franciszek Pospieszalski – kontrabas
Albert Karch – perkusja
Wtorek, 18.04.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN
- - - - - - - - - - -
★ Franciszek Pospieszalski - ur 13 lutego 1993 w Warszawie. Pochodzi z muzycznej rodziny, czynny kontakt z muzyką towarzyszył mu już od najmłodszych lat. Kontrabasista. Licencjat duńskiego konserwatorium muzycznego w Kopenhadze (Rhythmic Music Conservatory). Absolwent PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Uczęszczał również do szkoły muzycznej z Wydziałem Jazzu na ul. Bednarskiej.
Brał udział w wielu letnich międzynarodowych akademiach jazzowych takich jak. International Summer Jazz Academy, Jazz Hanza Festival, Warsztaty Jazzowe w Puławach, Lesznie i Żorach oraz w Karimski Club Workshop.
Szczególne osiągnięcia to:
- 1 nagroda dla zespołu „FreeO” w Konkursie Azoty Tarnów Jazz Contest 2012 w kategorii zespołowej.
- Wraz z zespołem „FreeO” Finalista 36- tego konkursu Jazz Juniors w Krakowie.
- indywidualne wyróżnienie w finale Ogólnopolskich Przesłuchaniach Kontrabasowych CEA.
- finalista festiwalu Jazz nad Odrą.
Współpracuje/ował między innymi z następującymi artystami i zespołami:
Jesper Zeuthen “Zeuthen Sadan Cirka”, Albert Beger, Rocoe Mitchell Jerzy Mazzoll, „Transkapela”, Rodzina Pospieszalskich „The Love and Beauty Seekers” Sabina Myrczek Quartet.
Franciszek Pospieszalski jest muzykiem i kompozytorem czynnie działającym na terenie Polski i Europy. Koncertował w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Białorusi, Danii. Miał okazję wystąpić między innymi na scenach Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonii narodowej w Warszawie, Teatru Starego w Krakowie, Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Warszawie, w Rytmisk Musikkonservatorium, oraz w Jazz Instytut Berlin.

★ Kuba Więcek - saksofonista, kompozytor. Obecnie student prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Zaczął grę na saksofonie w wieku 11 lat. Laureat wielu nagród oraz międzynarodowych konkursów. W jego grze słychać wpływy jazzu, folku oraz muzyki klasycznej. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak: Lee Konitz, David Binney, Chris Speed, Dick Oatts, Peter Evans, Jim Black oraz wielu innych. Koncertował w Danii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Belgii, Anglii, Polsce oraz w Nowym Jorku. Współpracował z takimi artystami jak Mike Stern, Rafał Sarnecki czy Sebastian Zawadzki.

★ Jędrzej Łagodziński - ur. 1983 – saksofonista o unikalnym dźwięku, improwizator i kompozytor, obszar zainteresowań muzycznych to łączenie swobodnej improwizacji z długimi formami kompozycyjnymi. Założyciel i współzałożyciel takich projektów jak jego autorski sekstet, trio The Love and Beauty Seekers, duo Leopold B. Jest członkiem Trio Stormo, Pimpono Ensemble, Tabula Rasa.

★ Grzegorz Tarwid - stawiany obok Sebastiana Zawadzkiego czy Kuby Sokołowskiego, jest jednym z najciekawszych pianistów młodego pokolenia w Polsce. Mimo tak młodego wieku, jego pianistykę docenili już - zapraszając go do zespołów – chociażby Zbigniew Namysłowski, Kazimierz Jonkisz czy Piotr Rodowicz. Swój warsztat kształcił na wydziale jazzu w ZPSM II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie, pod okiem Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja. Występował w wielu krajach Europy, ostatnio ze Zbigniewem Namysłowskim w Niemczech i na Ukrainie. Na stałe mieszka w Danii, gdzie studiuje w prestiżowym Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze.

★ Szymon Gąsiorek - to polski perkusista mieszkający w Kopenhadze. Pisze muzykę i improwizuje. Współpracuje z zespołami: The Love And Beauty Seekers, Pimpono Ensemble, I Love My Mother, Tabula Rasa, Alfons Slik.
Urodzony w 1993. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Lesznie na perkusji klasycznej. Obecnie studiuje W Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.
W ostatnich latach współpracował z takimi zespołami jak: dada jazzowym Meagre Quartet, eksperymentalnym Pimpo Remo, hardcore’wym Last Dayz, międzynarodowym składem istrumentalnym Orkester Orkiestra! i innych. Występował też m.in. z: yassowym klarnecistą Jerzym Mazzollem, Go: Organic Orchestra Adam’a Rudolph’a, Kresten Osgood & Indianerne.

★ Albert Karch - perkusista młodego pokolenia, obdarzony charakterystycznym frazowaniem i pieczołowitą dbałością o dźwięk. Ceniony jako muzyk sesyjny (do tej pory 4 płyty w różnych stylistykach), występował na liczących się festiwalach - Tete-a-tete New Opera Festival w Londynie, JazzArt Festival w Katowicach, Jazz Jantar w Gdańsku, Drums Fuzje w Bydgoszczy.Laureat nagród indywidualnych i w zespołach. Współzałożyciel szeroko docenionego przez krytyków tria Jachna/Tarwid/Karch (najlepsza plyta 2014 roku wg. polish-jazz.blogspot). Zainteresowany kameralistyką około-jazzową o silnych wpływach muzyki klasycznej.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email