FOURS Collective


4 czerwca 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Płyta “TREEZZ“, która ukazała się 8 marca 2014 roku, zdobyła uznanie radiowych osobowości, takich jak Piotr Metz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Antoni Krupa, Robert Kozyra, Marek Niedźwiecki i inni.

Ich muzyka to niebanalna mozaika brzmień, która otwiera przed słuchaczem przestrzeń pełną światła i emocji w najczystszej postaci. To nieustanny eksperyment łączenia ze sobą brzmień i gatunków trafiający w najczulsze zakamarki duszy każdego odbiorcy. Drum?n bass i muzyka klasyczna, jazz i etno, funk i brzmienia elektroniczne to tylko początek długiej listy gatunków, które wrzucone do jednego tygla przynoszą efekt w postaci Treezz. Każdy koncert to niepowtarzalne zderzenie indywidualnej energii muzyków, których radość wynikająca ze wspólnego tworzenia emanuje wokół wciągając odbiorców w muzyczne peregrynacje. FOURS jest formacją muzyczną założoną w 2010 r z inicjatywy studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukoronowaniem wspólnego działania muzyków jest debiutancki album ?Treezz? wydany w marcu 2014. Z tym materiałem zespół koncertuje jako FOURS Collective.

?Absolutnie piękna płyta, cudowny jazz grany przez zespół pięciu muzyków. To świetna muzyka jazzowa, w której możemy również usłyszeć fantastyczny wokal? ? Marek Niedźwiecki podczas autorskiej audycji Markomania.

“Their original repertoire has a huge range of expression and their treatment of music is inspiring. I am convinced that they have a huge future ahead of them“ - Ralph Talmont - TEDx Warsaw Curator.

W tym roku zespół planuje nagranie nowego materiału na drugą płytę.


?FOURS COLLECTIVE
Michał Salamon ? piano
Stanisław Plewniak - saksofon, wokal
Zbigniew Szwajdych ? trąbka
Krzysztof Augustyn - kontrabas
Max Olszewski ? perkusja

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email