Dominik Bukowski Group / Szymon Łukowski Quartet


14 czerwca 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

W tym dniu zapraszamy serdecznie na dwa wydarzenia muzyczne połączone w jeden koncert. Podczas pierwszego seta zagra Dominik Bukowski Group, a w drugim secie usłyszymy kwartet Szymona Łukowskiego.

I set – DOMINIK BUKOWSKI GROUP g. 20:30
Dominik Bukowski – wibrafonista, kompozytor, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Od 2003r. zajmuje II miejsce w kategorii wibrafon roku w ankiecie Jazz Forum. Nagrał ponad 30 płyt. Jego album PROJEKTOR znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010. Jako sideman został wyróżniony Złotą Płytą za album „Melisa” Przemka Dyakowskiego, której producentem był Leszek Możdżer. W 2013r. album „Kropla Słowa” Krystyny Stańko, do której Bukowski skomponował większość materiału muzycznego, został „Płytą Roku” według Jazz Forum.
Dominik Bukowski – wibrafon
Emil Miszk – trąbka
Adam Żuchowski – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja


II set – SZYMON ŁUKOWSKI QUARTET g. 22:00
Szymon Łukowski Quartet to nowy projekt saksofonisty, kompozytora i aranżera związanego z trójmiejskim i bydgoskim środowiskiem muzycznym. Stylistyka zespołu oscyluje wokół nowoczesnego jazzowego głównego nurtu i współczesnych wykonawców. Wyjątkowość zespołu polega również na tym, że rolę instrumentu harmonicznego powierzono wibrafonowi oraz marimbie, co w połączeniu z saksofonami odświeżyło formułę klasycznego kwartetu i otworzyło nowe przestrzenie brzmieniowe.
Szymon Łukowski – saksofon
Dominik Bukowski – wibrafon
Paweł Urowski – kontrabas
Sławomir Koryzno – perkusja


Środa, 14.06.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN
* Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com


https://youtu.be/XiDPm8oMX44 - bukowski
https://youtu.be/Zt5nNfYgqdA - bukowski

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email