Directed by Jazz: Music of Sonny Rollins in Village Vanguard [odwołany]


25 października 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Music of Sonny Rollins by Borys Janczarski Trio
Borys Janczarski - saksofon tenorowy
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Kazimierz Jonkisz - perkusja

Sonny Rollins - amerykański jazzowy gigant saksofonu, kompozytor, pionier combo jazzowego bez instrumentu harmonicznego, powszechnie uznawany za jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych muzyków jazzowych, nazywany „największym żyjącym improwizatorem” i „kolosem saksofonu”.

Sonny Rollins to postać niezwykle ważna w historii muzyki jazzowej, będąca inspiracją i niedościgłym wzorem przede wszystkim dla saksofonistów tenorowych, choć nie tylko. W swojej długoletniej karierze nagrał ponad sześćdziesiąt albumów jako lider. Wiele jego kompozycji, w tym „St. Thomas”, „Oleo”, „Doxy”, „Pent-Up House” i „Airegin”, stały się standardami jazzowymi. Rollins został nazwany „największym żyjącym improwizatorem” i „Kolosem saksofonu”. W Polsce wystąpił dotychczas dwa razy - w październiku 1980 roku, na scenie festiwalu Jazz Jamboree w Warszawie oraz w 2011 roku na festiwalu Jazztopad we Wrocławiu.

Sonny Rollins, a właściwie Theodore, Walter (‘Sonny’ to przydomek) Rollins urodził się w 1930 roku, pod znakiem Panny – 7 września w Nowym Jorku, który w latach młodości Rollinsa stawał się stolicą jazzu. Rodzina Rollinsów, choć nie w jednym miejscu, zawsze zamieszkiwała w sercu jazzu – Harlemie. Rodzinne korzenie – Karaiby, sąsiedztwo sal gdzie grywana była muzyka – Cotton Club, Savoy Ballroom i występujący tam artyści, towarzystwo dorastających, aktywnych od wczesnych lat, przyszłych mistrzów jazzu, to czynniki kształtujące wielkiego muzyka, instrumentalistę, jazzmana. Rollinsa trzeba zaliczyć do grupy tych, o których nieodżałowany, zmarły przedwcześnie wybitny trębacz nowego jazzu mówił –„on jest MUZYKĄ”.

Niedziela 25.10.2020 | 20:30

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY
Normalny – 76 PLN
Ulgowy – 68 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej 12on14club.com / w Going / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email