Directed by Jazz: Music of Michel Petrucciani & Eddy Louiss


27 września 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Serdecznie zapraszamy na piątkowy cykl koncertów pod nazwą „Directed by Jazz”.

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Paweł Kaczmarczyk - fortepian
Jan Smoczyński - Hammond B3

Michel Petrucciani (ur. 28 grudnia 1962 w Orange, zm. 6 stycznia 1999 w Nowym Jorku) – francuski pianista i kompozytor jazzowy. Pochodził z muzycznej rodziny włosko-francuskiej. Jego ojciec grał na gitarze, a brat na kontrabasie. Urodził się z wrodzoną chorobą kości (osteogenesis imperfecta), powodującą karłowatość. Pierwszy koncert zagrał w wieku 13 lat.

W 1982 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. W 1986 nagrał istotny dla jego kariery album z Wayne’em Shorterem i Jimem Hallem. Nagrywał także z wieloma innymi muzykami amerykańskimi, m.in. z Dizzym Gillespiem, Anthonym Jacksonem, Steve’em Gaddem. Grywał w duetach, m.in. z Eddym Louissem (organy Hammonda) i Stéphane’em Grappellim (skrzypce).

Bogaty styl pianistyki Petruccianiego wywodził się od Billa Evansa, ale z czasem pianista osiągnął całkowicie indywidualną formę wypowiedzi. Jako muzyk akompaniujący potrafił odnaleźć się w niemal każdej formule, sam zresztą próbował rozmaitych stylistyk.

Eddy Louiss - Przyszedł na świat 2 maja 1941 roku w Paryżu., zmarł 30 czerwca 2015. W dzieciństwie uczył się grać na wibrafonie, fortepianie i trąbce, muzykować zaczął w połowie lat 50. w zespole pochodzącego z Martyniki ojca. W latach 1961-63 był wokalistą słynnej grupy Double Six of Paris, z którą występował w USA i Kanadzie. Od tego czasu poświęcił się grze na organach Hammonda, był wirtuozem tego instrumentu. Na liście wielkich liderów, z którymi współpracował, są takie nazwiska jak Johnny Griffin, Art Taylor, Kenny Clarke, Stan Getz (album „Dynasty”, 1971), Jean-Luc Ponty, Stephane Grappelli, Barney Kessell. Od 1977 roku francuski organista występował głównie z własnymi zespołami. Nagrywał w duecie z Michelem Petruccianim (1994) i Richardem Galliano (2002).

Piątek, 27.09.2019 | 20:30

BILETY
Normalny – 90 PLN
Ulgowy – 81 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email