Directed by Jazz: Music of Kenny Garrett


19 sierpnia 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Music of Kenny Garrett by Maciej Kądziela Quartet
Maciej Kądziela - saksofon
Mateusz Gawęda - fortepian
Andrzej Święs - kontrabas
Piotr Budniak - perkusja

Kenny Garrett - saksofonista, kompozytor, aranżer przez wielu krytyków uznawany za najzdolniejszego spadkobiercę tradycji Johna Coltrane’a. Pięciokrotny laureat nagrody GRAMMY oraz nagrody GRAMMY 2010 jako członek zespołu Chick Corea & Johna McLaughlin z Five Peace Band.

Karierę jazzową rozpoczął od orkiestry Duka Ellingtona w 1978 r., następnie kierowanej przez jego syna Mercera. W 1984 r. zadebiutował albumem „Introducing Kenny Garrett” nagranym wraz z kilkoma wybitnymi muzykami jazzowymi. Kolejnym ważnym etapem jego kariery było wydanie albumu „Out Of The Blue” w prestiżowej oficynie Blue Note w 1986 r.

Przełomowa dla Garretta okazała się jednak pięcioletnia współpraca z Milesem Davisem, w trakcie której uczestniczył w nagraniu czterech płyt mistrza. Od tego czasu Garrett zaistniał w świadomości słuchaczy i krytyków jako jeden z najważniejszych muzyków jazzowych swoich czasów. Nagrał kilkanaście płyt autorskich.

Saksofonista uczestniczył w nagraniach ponad 50 płyt, m.in wspólnie z Milesem Davisem, Freddiem Hubbardem, Patem Methenym, Woodym Shawem czy Marcusem Millerem.

Środa 19.08.2020 | 20:30

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY
Normalny – 76 PLN
Ulgowy – 68 PLN

Wszystkie koncerty odbywają się zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w trakcie epidemii wirusa SARS-Co-V-2 określonymi przez MKiND. Przed wejściem na koncert konieczne będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email