Directed by Jazz: Music of Jerome Kern


7 lutego 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Music of Jerome Kern by Wojciech Pulcyn Quartet
Borys Janczarski - saksofon tenorowy
Mateusz Kaszuba - fortepian
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Kazimierz Jonkisz - perkusja

Jerome David Kern (27.01.1885 - 11.11.1945) - amerykański kompozytor muzyki rozrywkowej. Pierwszych lekcji gry na fortepianie udzielała mu matka. W 1902 uczył się gry na fortepianie w New York College of Music, w 1903 studiował prywatnie teorię muzyki i kompozycję w Heidelbergu. W latach 1904–11 pracował w Nowym Jorku jako song-plugger (popularyzator piosenek).

Pisał piosenki dla teatrzyków rewiowych, nawiązał współpracę z młodym autorem tekstów P. G. Wodehouse’em (w późniejszym czasie autorem większości librett do musicali Kerna). Niespełna po roku powrócił do USA. W 1905 roku w broadwayowskiej rewii The Earl and the Girl, udało mu się umieścić piosenkę How’d You Like to Spoon With Me?, a potem jego piosenki coraz częściej pojawiały się na afiszach. W 1912 roku wystawił swój pierwszy musical The Red Petticoat, komedię o kopalniach złota w Newadzie. Do roku 1939, napisał wiele musicali, z których największą sławę mu przyniósł Statek komediantów (1927). Wśród innych musicali warto wymienić Sunny (1925), Music in the Air (1932), The Cat and the Fiddle (1931), Roberta (1933). W 1939, po klęsce musicalu Very Warm for May, wyjechał do Hollywood by podjąć stałą współpracę z filmem. Oczywiście ne był osobą nieznaną. Już wcześniej (1938), otrzymał Oscara za piosenkę „The Way You Look Tonight” śpiewaną przez Freda Astaira. Łącznie był 7 razy nominowany. Drugą statuetkę przyniosła mu piosenka „The Last Time I Saw Paris” z filmu „Lady Be Good” (1941). Z Hollywood współpracował do końca życia. W 1945 roku wyjechał do Nowego Jorku, by podjąć pracę nad nowym musicalem Aniu, chwyć za spluwę, lecz zmarł nagle na atak serca. Ostatecznie wspomniany musical skomponował Irving Berlin.

Piątek, 07.02.2020 | 20:30

BILETY
Normalny – 80 PLN
Ulgowy – 72 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email