Directed by Jazz: Music of Dave Holland


6 września 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Music of Dave Holland by Jan Wierzbicki Trio
Mateusz Kaszuba - piano
Jan Wierzbicki - kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja

Dave Holland - (ur. 1 października 1946 w Wolverhampton) – brytyjski basista jazzowy oraz kompozytor, który jest znaczącym przedstawicielem jazzu awangardowego. Holland gra na gitarze, fortepianie, gitarze basowej, a także komponuje, jednak karierę międzynarodową zrobił jako kontrabasista i wiolonczelista. W ciągu prawie pięćdziesięcioletniej kariery, basista/kompozytor Dave Holland nigdy nie przestał ewoluować, odkrywając na nowo swoją koncepcję i podejście do każdego nowego projektu, jednocześnie nieustannie doskonaląc swój natychmiast rozpoznawalny głos. Od elektrycznego wichru elektrycznego zespołu Milesa Davisa, poprzez pionierski awangardowy kwartet Circle, aż po jego własny uznany big band, Dave Holland jest w czołówce jazzu w wielu jego formach od najwcześniejszych dni. Poza światem jazzu współpracował z Bonnie Raitt, mistrzem flamenco Pepe Habichuela i legendą bluegrassu Vassar Clements. W 2013 roku Wolverhampton, pochodzący z Anglii, zaprezentował Prism, kwartet elektryczny, w którym występuje jego długoletni współpracownik i lider zespołu Tonight Show, Kevin Eubanks, wraz z klawiszowcem Craigiem Tabornem i perkusistą Ericem Harlandem. Ponadto Holland nadal prowadzi swój zwycięski zespół Grammy; jego słynny kwintet z saksofonistą Chrisem Potterem, puzonistą Robinem Eubanksem, wibrafonistą Stevem Nelsonem i perkusistą Nate’em Smith’em; oraz kwartet Overtone z Potterem, Harlandem i pianistą Jasonem Moranem.

Niedziela 6.09.2020 | 20:30

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY
Normalny – 76 PLN
Ulgowy – 68 PLN

Wszystkie koncerty odbywają się zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w trakcie epidemii wirusa SARS-Co-V-2 określonymi przez MKiND. Przed wejściem na koncert konieczne będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email