Directed by Jazz: Jimmy Scott


7 października 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Music of Jimmy Scott by Ola Błachno Quartet
Ola Błachno - wokal
Mateusz Kaszuba - piano
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja

Jimmy Scott - odznaczał się wysokim, sopranowym głosem, który był efektem rzadkiej choroby genetycznej, syndromu Kallmanna (nie przeszedł mutacji). Jego niezwykle emocjonalne, przejmujące interpretacje ballad i songów wzruszały słuchaczy do łez.

Urodził się 17 lipca 1925 roku w Cleveland, Ohio. Na początku kariery, jeszcze pod koniec lat 40. występował jako Little Jimmy Scott z Orkiestrą Lionela Hamptona. Jego singiel Everybody’s Somebody’s Fool dostał się na listy bestellerów.

W 1955 roku ukazał się jego pierwszy autorski album „Very Truly Yours”. Na początku lat 60. Scott nagrał album dla wytwórni Raya Charlesa, ale kontrakt został zerwany i płyta nie ukazała się. Kolejne nagrania przeszły niezauważone.

Jednak po latach zapomnienia doczekał się wielkiego powrotu, kiedy w 1992 roku ukazał się jego album „All The Way”. Scott był w Polsce tylko jeden raz. Wystąpił z zespołem The Jazz Ex­pressions w Sali Kongresowej w 2006 roku na koncercie dedykowanym Komedzie, śpiewał m.in. balladę Nothing Compares 2 U, ale także, bez przygotowania, kołysankę Rosemary’s Baby.

Środa 7.10.2020 | 20:30

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY
Normalny – 76 PLN
Ulgowy – 68 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej 12on14club.com / w Going / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email