Directed by Jazz: Tribute to Janusz Muniak *SOLD OUT*


31 stycznia 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Piotr Baron - saksofon tenorowy
Paweł Kaczmarczyk - fortepian
Adam Kowalewski - kontrabas
Krzysztof Dziedzic - perkusja

Janusz Muniak (ur. 3 czerwca 1941, zm. 31 stycznia 2016) - saksofonista tenorowy i sopranowy, także flecista, aranżer, kompozytor, lider. Jeden z gigantów w panteonie polskiej muzyki jazzowej. W początkach kariery był jednym z pionierów free jazzu w Europie, ale zdecydowanie lepiej czuł się w repertuarze mainstreamowym.

Zwany był „sercem polskiego jazzu” i „ojcem chrzestnym” kilku pokoleń polskich muzyków jazzowych. W ciągu ponad 35-letniej kariery był członkiem zespołów Andrzeja Trzaskowskiego i Krzysztofa Komedy, legendarnego Kwintetu Tomasza Stańko i zespołów Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Liderował też własnym zespołom.

Od 1991 prowadził w Krakowie Jazz Club „U Muniaka” przy ul. Floriańskiej 3. Najczęściej występował tam ze swoimi zespołami, zapraszał zagraniczne gwiazdy, przyłączał się do jam session.

W 2015 otrzymał Złotego Fryderyka za całokształt osiągnięć artystycznych.

Został odznaczony pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi w propagowaniu muzyki jazzowej.


Piątek, 31.01.2020 | 20:30

BILETY
Normalny - 100 PLN
Ulgowy – 90 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email