Directed by Jazz: Music of Scott LaFaro


25 października 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.Mateusz Kaszuba - fortepian
Jan Wierzbicki - kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja

Scott LaFaro (ur. 3 kwietnia 1936, zm. 6 lipca 1961) - podczas swojego tragicznie krótkiego życia Scott LaFaro szybko rozwinął się w jednego z najbardziej zaawansowanych basistów, konkurując z Charliem Hadenem i Charlesem Mingusem. Podkreślał wysokie tony, potrafił grać z dużą szybkością, a jego współpraca z Billem Evansem w ich trio była wzajemnie stymulująca i wpływowa. LaFaro pierwotnie grał na klarnecie i tenorze, a następnie osiadł na basie podczas studiów. Grał z zespołem Buddy'ego Morrowa (1955-1956), koncertował z Chetem Bakerem (1956-1957), a przez kilka następnych lat pracował m.in. z Ira Sullivanem, Barneyem Kesslem, Calem Tjaderem i Benny'm Goodmanem. LaFaro dołączył do Bill Evans Trio w 1959 roku i chociaż nagrywał z Ornette Colemanem (w tym Free Jazz) i koncertował ze Stanem Getzem, basista jest najbardziej kojarzony z Evansem, zwłaszcza z nagraniami Village Vanguard z 1961 roku. Śmierć 25-letniego Scotta LaFaro, który zginął w wypadku samochodowym wkrótce po tym wydarzeniu, była poważnym wstrząsem dla świata jazzu.

Piątek, 25.10.2019 | 20:30

BILETY
Normalny – 60 PLN
Ulgowy – 54 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email