Directed by Jazz: Music of Thelonious Monk


30 września 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Music of Thelonious Monk by Radosław Nowicki Quartet
Radosław Nowicki - saksofon tenorowy
Michał Tokaj - piano
Michał Jaros - kontrabas
Kazimierz Jonkisz - perkusja

Thelonious Monk (ur. 10 października 1917, zm. 17 lutego 1982) - jest jednym z największych muzyków jazzowych wszech czasów i jednym z pierwszych twórców współczesnego jazzu i bebopu. Przez większą część swojej kariery Monk grał z małymi grupami w Milton’s Playhouse. Wiele jego kompozycji stało się standardami jazzowymi, w tym „Well, You Needn’t”, „Blue Monk” i „Round Midnight”. Jego oszczędna i kanciasta muzyka charakteryzowała się lekkością i zabawą. Wiele innych jego kompozycji zostało już opracowanych przez innych muzyków jazzowych i są wykonywane okazjonalnie, w tym “Ruby My Dear,” “Well You Needn’t,” “Off Minor,” “In Walked Bud,” “Misterioso,” “Epistrophy,” “I Mean You,” “Four in One,” “Criss Cross,” “Ask Me Now,” “Little Rootie Tootie,” “Monk’s Dream,” “Bemsha Swing,” “Think of One,” “Friday the 13th,” “Hackensack,” “Nutty,” “Brilliant Corners,” “Crepuscule With Nellie” (napisane dla jego silnej i wspierającej żony), “Evidence,” and “Rhythm-a-Ning,”.

Środa 30.09.2020 | 20:30

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY
Normalny – 76 PLN
Ulgowy – 68 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email