[ZMIANA DATY] Directed by Jazz: Music of Louis Armstrong


25 lipca 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google


Koncert przeniesiony z 13 marca 2020. | Concert postponed from 13th March.


W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Music of Louis Armstrong
Tadeusz Kulas - trąbka
Michał Wróblewski - fortepian
Michał Jaros - kontrabas
Sebastian Kuchczyński - perkusja

Louis Armstrong (ur. 4 sierpnia 1901 w Nowym Orleanie, zm. 6 lipca 1971 w Nowym Jorku) - wybitny amerykański trębacz, kompozytor i wokalista jazzowy. Uważany za symbol jazzu oraz za jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii tego gatunku. Jego kariera trwała pięć dekad, od lat 20. do 60., i obejmowała różne epoki w historii jazzu.

Wyróżniał się stylem gry na trąbce i wokalistyką jazzową, do której wprowadził śpiew scatem. Wylansował wielkie standardy muzyki jazzowej oraz światowej muzyki popularnej. Zapisał się przede wszystkim jako twórca hymnu optymistów, czyli piosenki „What a Wonderfull World”, oraz posiadacz jednego z najpiękniejszych estradowych uśmiechów.

Był jednym z najważniejszych innowatorów jazzu. Między innymi za jego sprawą dokonało się przesunięcie muzycznego akcentu z kolektywnych popisów jazzbandów na rzecz solowej improwizacji. Znakiem rozpoznawczym występów Armstronga były potężnie nadymające mu się podczas gry policzki, dzięki którym uzyskał przydomek „Satchmo” (od ang. satchel mouth - workowate usta), co w wolnym tłumaczeniu oznacza „człowiek z ustami o pojemności torby”.

Nie tylko znakomicie trąbił, ale był też wybitnym wokalistą. Armstrong śpiewał charakterystycznym, nisko ustawionym głosem. Przyczynił się do popularności dźwiękonaśladowczego stylu wokalnego, zwanego scat singing (imitowanie lub zastąpienie instrumentów głosem wokalisty). Jednym z największych przebojów Armstronga, zaśpiewanych w stylu scat, jest utwór „Heebie Jeebies”.
Ewa Kałużna, https://www.muzeumjazzu.pl/louis-armstrong/

Sobota 25.07.2020 | 20:30

BILETY
Normalny – 100 PLN
Ulgowy – 90 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email