Directed by Jazz: Music of Kenny Garrett *SOLD OUT*


7 marca 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Drodzy Goście,
bilety w sprzedaży internetowej już się wyczerpały. Jednak została jeszcze mała pula w kasie klubu. Zapraszamy.


W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Music of Kenny Garrett by Maciej Kądziela Quartet
Maciej Kądziela - saksofon
Mateusz Gawęda - fortepian
Andrzej Święs - kontrabas
Piotr Budniak - perkusja

Kenny Garrett - saksofonista, kompozytor, aranżer przez wielu krytyków uznawany za najzdolniejszego spadkobiercę tradycji Johna Coltrane’a. Pięciokrotny laureat nagrody GRAMMY oraz nagrody GRAMMY 2010 jako członek zespołu Chick Corea & Johna McLaughlin z Five Peace Band.

Karierę jazzową rozpoczął od orkiestry Duka Ellingtona w 1978 r., następnie kierowanej przez jego syna Mercera. W 1984 r. zadebiutował albumem „Introducing Kenny Garrett” nagranym wraz z kilkoma wybitnymi muzykami jazzowymi. Kolejnym ważnym etapem jego kariery było wydanie albumu „Out Of The Blue” w prestiżowej oficynie Blue Note w 1986 r.

Przełomowa dla Garretta okazała się jednak pięcioletnia współpraca z Milesem Davisem, w trakcie której uczestniczył w nagraniu czterech płyt mistrza. Od tego czasu Garrett zaistniał w świadomości słuchaczy i krytyków jako jeden z najważniejszych muzyków jazzowych swoich czasów. Nagrał kilkanaście płyt autorskich.

Saksofonista uczestniczył w nagraniach ponad 50 płyt, m.in wspólnie z Milesem Davisem, Freddiem Hubbardem, Patem Methenym, Woodym Shawem czy Marcusem Millerem.

Sobota 07.03.2020 | 20:30

BILETY
Normalny – 90 PLN
Ulgowy – 81 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email