Directed by Jazz: Music of Bossa Nova Ladies *SOLD OUT*


23 sierpnia 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Music of Bossa Nova Ladies by Anna Kostrzewska Quartet
Anna Kostrzewska - wokal
Michał Olesiński - gitara
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Jose Torres - perkusjonalia

Anna Kostrzewska wraz zespołem zabierze nas w świat brazylijskich rytmów bossa novy, która rozwinęła się w latach 50. i 60. tych XX w., spopularyzowana m.in. przez Antônio Carlosa Jobima, Viniciusa de Moraesa, Hadena Powella de Aquino czy João Gilberto. Podczas koncertu nie zabraknie takich evergreenów jak Girl from Ipanema, Libertango, Desafindao czy Corcovado. Będzie to z pewnością wieczór pełen emocji i pozytywnych wibracji.

Anna Kostrzewska to charyzmatyczna wokalistka o ciepłej i aksamitnej barwie głosu. Jej muzyka pełna jest jazzu, bluesa, bossanovy, tanga i alternatywnego popu. Jest autorką tekstów piosenek i wierszy, kompozytorką oraz producentką wydarzeń kulturalnych.

Swój debiutancki album pt. „Anya” zrealizowała z wybitnymi muzykami polskiej sceny jazzowej. Wystąpili na nim m.in. Bogdan Hołownia, Henryk Miśkiewicz oraz Marek Napiórkowski, a stroną aranżacyjną zajmował się Paweł Bzim Zarecki i Krzysztof Herdzin.

Po udanym debiucie muzycznym otrzymała zaproszenie na prestiżową składankę ”Ladies Jazz vol. 8”, na której znalazł się singiel z jej pierwszego albumu. W czerwcu 2018 r. ukazał się drugi autorski album Anny Kostrzewskiej pt. „Kobieta w JPG-ach. Historie nie tylko wyśpiewane”.

Niedziela 23.08.2020 | 20:30

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY
Normalny – 76 PLN
Ulgowy – 68 PLN

Wszystkie koncerty odbywają się zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w trakcie epidemii wirusa SARS-Co-V-2 określonymi przez MKiND. Przed wejściem na koncert konieczne będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email