Directed by Jazz: Directed by Rasul Siddik


24 stycznia 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Rasul Siddik - trąbka
Borys Janczarski - saksofon tenorowy
Michał Jaros - kontrabas
Kazimierz Jonkisz - perkusja

Rasul Siddik - urodzony w St. Louis, Siddik pierwszy raz usłyszał Milesa Davisa, kiedy miał 6 lat. Wychowując się muzycznie wśród takich postaci jak Julius Hemphill, Oliver Lake, Lester Bowie, Joseph Bowie, Baikida Caroll i John Hicks nie mógł nie zainteresować się eksperymentowaniem.

Współpracował z twórcami i pionierami światowego jazzu awangardowego i eksperymentalnego takimi jak Joseph Jarman, Muhal Richard Abrams, Henry Threadgill oraz legendarnym AACM (Association for the Advancement of Creative Musicians), współtworząc wraz z Sabu Zawadi, Black Artist Group Of Chicago czy No! Sextet z perkusistą Tani Tabbalem.

Od lat mieszkający w Paryżu, współpracujący na co dzień z mieszkającymi tam lub będącymi w trasie legendarnymi muzykami amerykańskimi takimi jak Bobby Few, John Betsch lub Henry Grimes, Katherine Roberts, Hamiet Bluiett, Raymond Eldridge, Tayammun Falah.

Piątek, 24.01.2020 | 20:30

BILETY
Normalny - 100 PLN
Ulgowy – 90 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email