Directed by Jazz: Christian McBride [odwołany]


21 października 2020 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Koncert przesunięty z niedzieli 18 października na środę 21 października.


W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Music of Christian McBride by Roman Chraniuk Quartet
Maciej Kądziela - saksofon altowy
Mateusz Gawęda - piano
Roman Chraniuk - kontrabas
Adam Zagórski - perkusja

Christian McBride - sześciokrotny zdobywca GRAMMY, wirtuoz kontrabasu , kompozytor, aranżer, pedagog, urodził się 31 maja 1972 r. w Filadelfii (Pensylwania). Mając 9 lat zaczął grać na gitarze basowej, dwa lata później – na kontrabasie. Muzyki uczył się w High School for Performed Arts w Filadelfii. Wychowany w przesiąkniętym soulem mieście, McBride przeniósł się do Nowego Jorku w 1989 roku, gdzie rozpoczął studia w Julliard School of Music.

Opisywany jako cudowne dziecko nastolatek, został zaproszony do grupy saksofonisty Bobby’ego Watsona w wieku 17 lat. Potem grał w zespołach Roya Hargrove’a (1989-90), Freddie’ego Hubbarda, Benny’ego Greena (od 1990), Benny’ego Golsona (od 1991). Grał z grupą Superbass (Raya Browna i Johna Claytona). Był członkiem Kwartetu Joshuy Redmana. Występował i nagrywał z wieloma legendami jazzu jak: McCoy Tyner, Herbie Hancock, Pat Metheny, Joe Henderson, Diana Krall, Roy Haynes, Chick Corea, John McLauglin, Wynton Marsalis, Hank Jones, George Duke, Brad Mehldau oraz muzyki rozrywkowej, soulu, popu jak Sting, Paul McCartney, Queen Latifah, Kathleen Battle, James Brown.

Christian McBride jest ambasadorem jazzu. Przez cztery lata pełnił (2006 – 2010) stanowisko szefa Kreatywnej Katedry Jazzu w Los Angeles Philharmonic (zastąpił go Herbie Hancock). Jest producentem i gospodarzem programu radiowego The Lowdown: Conversations with Christian oraz audycji Jazz Night In America. Jest doradcą artystycznym do spraw jazzu w Performing Arts Center w New Jersey.

McBride jest luminarzem nieustannie sięgającym w przyszłość. Jego pozycję potwierdza ranking „Down Beat”, gdzie obok Dave Hollanda – należy do najlepszych kontrabasistów i gitarzystów basowych na świecie.

Środa 21.10.2020 | 20:30

Nowa lokalizacja 12on14
ul. Brzeska 18 | Praga-Północ

BILETY
Normalny – 76 PLN
Ulgowy – 68 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej 12on14club.com / w Going / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email