Directed by Jazz: Music of Billy Harper


30 sierpnia 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Serdecznie zapraszamy na piątkowy cykl koncertów pod nazwą „Directed by Jazz”.

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Maciej Kądziela - saksofon tenorowy
Cyprian Baszyński - trąbka
Mateusz Gawęda - fortepian
Roman Chraniuk - kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja

Billy Harper - urodził się w Houston w Teksasie. Zadebiutował w wieku… pięciu lat jako solista i śpiewak chóru. Dziewięć lat później utworzył swój pierwszy kwartet. Zdobył z wyróżnieniem dyplom w klasie saksofonu na North Texas State University. Od połowy lat 60., mieszkając w Nowym Jorku, nagrywał i koncertował z takimi muzykami, jak Gil Evans, Max Roach, Thad Jones, Mel Lewis, Lee Morgan czy Art Blakey and the Jazz Messengers. Od połowy lat 70. staje na czele własnych zespołów, lokujących go w czołówce przedstawicieli loft jazzu i tzw. new black tradition. Harper jest również cenionym wykładowcą. Grał w Polsce kilkukrotnie zarówno z własnymi projektami, jak i na zaproszenie Piotra Wojtasika. Z tym ostatnim zagrał na znakomitej wspólnej płycie „Quest”. W następnych latach tylko udowadniał, że jest jednym z ważniejszych saksofonistów jazzowych w historii. Rok 2010 zaowocował powstaniem zespołu, który składa się z samych gwiazd amerykańskiego jazzu — The Cookers.


START: 20:30
BILETY: 40 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email