Directed by Jazz: Joe Henderson


14 czerwca 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Serdecznie zapraszamy na piątkowy cykl koncertów pod nazwą „Directed by Jazz”.

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


W podróż przez muzykę wybitnego amerykańskiego saksofonisty Joe Hendersona zabierze nas kwartet Borysa Janczarskiego.

Joe Henderson (urodzony 24 kwietnia 1937, zmarł 30 czerwca 2001) był amerykańskim tenorem jazzowym oraz saksofonistą, który w swojej twórczości łączył ze sobą takie style jak: Hard bop, Post-bop, Soul jazz, Mainstream jazz oraz Jazz fusion. W trakcie swojej kariery, której przestrzał to ponad 40 lat występów na międzynarodowej scenie muzycznej, Henderson współpracował z jednymi najbardziej znanych artystów, rozbudowując nie tylko światowy jazzowy gmach, ale pojęcie muzyki jako takiej. Wiele z jego utworów weszło, jako standard do światowego muzycznego kanonu, stanowiąc bogatą inspiracyjną pożywkę dla następujących po sobie pokoleń artystów, dla których Joe Henderson stanowił wzór do naśladowania.

Twórczość Joe’go Hendersona można opisać wyłącznie jako gigantyczną. Stworzone przez niego kompozycje idą w setki, a każda z nich stanowi unikalną muzyczną perspektywę, która nie straciła na mocy swojego przekazu, mimo wielu lat od wydania. Henderson stanowił główną siłę napędową dla rozwoju światowego jazzu, jak i wielu innych gatunków muzycznych. Jego zjawiskowe fuzjie przez cały okres kariery zjednywały mu serca i umysły słuchaczy na całym świecie oraz uznanie ze strony współtworzących artystów. Joe awansował do statusu legendy potrafiącej się doskonale odnaleźć w praktycznie każdej muzycznej rzeczywistości i drgnąć swoim artyzmem najbardziej czułe ludzkie struny. Jego wyjątkowe umiejętności gry oraz kompozycji prezentowane w zebranych utworach, zapewniają mu nieśmiertelność. Szukając prawdziwie zjawiskowej, ambitnej oraz urzekającej odskoczni muzycznej, nie powinno się przechodzić obok twórczości Joe’go Hendersona obojętnie. Jego olbrzymia dyskografia pozwoli każdemu na poszerzenie swoich horyzontów muzycznych, zapewniając wiele godzin niesamowitych melodycznych przeżyć. Więcej: https://www.radiozet.pl/Muzyka/Artysci/Joe-Henderson

Borys Janczarski - saksofon tenorowy
Mark Waggoner - gitara
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Sebastian Kuchczyński - perkusja

START: 20:30
BILETY: 40 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email