Directed by Jazz: Dave Holland


12 lipca 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Serdecznie zapraszamy na piątkowy cykl koncertów pod nazwą „Directed by Jazz”.

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.


Dave Holland - (ur. 1 października 1946 w Wolverhampton) – brytyjski basista jazzowy oraz kompozytor, który jest znaczącym przedstawicielem jazzu awangardowego. Holland gra na gitarze, fortepianie, gitarze basowej, a także komponuje, jednak karierę międzynarodową zrobił jako kontrabasista i wiolonczelista.

W ciągu prawie pięćdziesięcioletniej kariery, basista/kompozytor Dave Holland nigdy nie przestał ewoluować, odkrywając na nowo swoją koncepcję i podejście do każdego nowego projektu, jednocześnie nieustannie doskonaląc swój natychmiast rozpoznawalny głos. Od elektrycznego zespołu Milesa Davisa, poprzez pionierski awangardowy kwartet Circle, aż po jego własny uznany big band, Dave Holland jest w czołówce jazzu w wielu jego formach od najwcześniejszych dni. Poza światem jazzu współpracował z Bonnie Raitt, mistrzem flamenco Pepe Habichuela i legendą bluegrassu Vassar Clements. W 2013 roku Wolverhampton, pochodzący z Anglii, zaprezentował Prism, kwartet elektryczny, w którym występuje jego długoletni współpracownik i lider zespołu Tonight Show, Kevin Eubanks, wraz z klawiszowcem Craigiem Tabornem i perkusistą Ericem Harlandem. Ponadto Holland nadal prowadzi swój zwycięski zespół Grammy; jego słynny kwintet z saksofonistą Chrisem Potterem, puzonistą Robinem Eubanksem, wibrafonistą Stevem Nelsonem i perkusistą Nate'em Smith'em; oraz kwartet Overtone z Potterem, Harlandem i pianistą Jasonem Moranem.

Paweł Miętus - trąbka
Przemysław Chmiel - saksofon tenorowy
Bartłomiej Łupiński - puzon
Michał Aftyka - kontrabas
Artur Małecki - perkusja

START: 20:30
BILETY: 40 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email