Dejohnette - Coltrane - Garrison


26 października 2016 19:00

Dodaj do kalendarza Google

DeJohnette - Coltrane – Garrison – 26/10/2016
Koncert promujący najnowszą płytę zespołu „In Movement” (2016) wydaną nakładem wytwórni ECM. Obok giganta, światowej sławy perkusisty Jacka DeJohnette na scenie zobaczymy Ravi Coltrane’a (syn legendarnego Johna Coltrane’a) na saksofonie oraz Matta Garrisona (syn słynnego Jimmy’ego Garrisona) na gitarze basowej.
http://jackdejohnette.com/
http://jackdejohnette.com/audio/in-moovement/

Wybrane recenzje płyty „In Movement”:
All About Jazz – https://goo.gl/7K8BgB
The Guardian – https://goo.gl/QnAKzN
New York Times – http://goo.gl/k5uGRy
Jazz.pl – http://goo.gl/OQGdVA

▎DEJOHNETTE - COLTRANE - GARRISON
Jack DeJohnette – perkusja, fortepian
Ravi Coltrane – saksofon
Matt Garrison – gitara basowa
Środa, 26.10.2016
Ze względu na ograniczoną pojemność Klubu odbędą się dwa pełne koncerty:
☛ I koncert – 19:00
☛ II koncert – 22:00

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 150 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 165 PLN

Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
- - - - - - - - - - -
★ Jack DeJohnette – urodzony w 1942 roku w Chicago, laureat NEA Jazz Master Award i Grammy, w trakcie swojej kariery, która obejmuje pięć dziesięcioleci i współpracę z najbardziej znanymi postaciami współczesnego jazzu, zyskał niekwestionowaną renomę jako jeden z największych perkusistów w historii gatunku. Lista twórczych skojarzeń w przeciągu całej kariery jest długa i różnorodna, żeby wymienić tylko kilku: John Coltrane, Miles Davis, Ornette Coleman, Sonny Rollins, Thelonious Monk, Bill Evans, Keith Jarret, Chet Baker, Tomasz Stańko, Herbie Hancock, Dave Holland, Freddie Hubbard i wielu innych. Jest ponad podziałami, współpracował z muzykami wywodzącymi się z różnych środowisk, części geograficznych, reprezentujących często zupełnie różnorodną stylistykę i efektem jego współdziałania były projekty niezmiennie inspirujące, jakich historia jazzu do tej pory nie znała! Jack DeJohnette jest jednym z tych jazzowych gigantów, o których mówi się – „oni zmieniali jazz na przestrzeni lat!”.
★ Ravi Coltrane – urodził się w 1965 roku na Long Island, jest drugim synem Johna i Alice Coltrane. Jego ojciec zmarł kiedy Ravi miał jedynie dwa lata. Niedługo później rodzina przeniosła się na Zachodnie Wybrzeże do Los Angeles, gdzie młody Coltrane dorastał i pobierał edukację. W 1986 podjął studia na prywatnym uniwersytecie California Institute of The Arts (CalArts), gdzie po początkowej pasji klarnetem w szkole średniej skoncentrował się na saksofonie. Wielki wpływ na jego kulturę muzyczną wywarła matka Alice Coltrane (pianistka i kompozytorka). Na początku swojej kariery grywał w zespołach Alice Coltrane. W latach 90-tych przeprowadził się do Nowego Yorku gdzie z powodzeniem rozpoczął współpracę z takim artystami jak Elvin Jones, Wallece Rooney, Steve Coleman.
★ Matt Garrison – urodził się w 1970 roku w Nowym Jorku, gdzie spędził pierwsze 8 lat lat życia zanurzony w społeczność muzyków, tancerzy, artystów plastyków i poetów. Po śmierci ojca Jimmy’ego Garrisona (basista w zespole Johna Coltrane’a) wraz z rodziną przeprowadził się do Rzymu (Włochy), gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie i gitarze basowej. W wieku 18 lat powrócił do Stanów Zjednoczonych i przez dwa lata mieszkał ze swoim ojcem chrzestnym Jackiem DeJohnettem. W tym czasie intensywnie uczył się gry na basie pod okiem DeJohnetta i Dave’a Hollanda. W 1989 otrzymał stypendium na Berklee College of Music w Bostonie rozpoczynając tym samym swoją zawodową karierę. Pracował z takimi tuzami jak Joe Zawinul, Herbie Hancock, Joni Mitchell, Steve Coleman, Pat Metheny, Cassandra Wilson, John Scofield i wielu innych.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

https://youtu.be/YmksrygU7lshttp://www.saudades.at/en/home/6495/index.html?tournr=6495
http://montunoecards.com/jack/trio-feat-ravi-coltrane-matt-garrison/

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email