Dąbrowski / Pulcyn Duo new album pre-release


5 września 2019 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Tomasz Dąbrowski - gra na trąbce, oraz instrumencie zwanym “balkan horn”. Jego mocne, natychmiast rozpoznawalne brzmienie i ekspresywna gra, są inspirowane free jazzem, Berlińską awangardą, oraz folkiem Europy Wschodniej. Tomasz jest uważany za jednego z najbardziej oryginalnych trębaczy młodego pokolenia zarówno na Polskiej, jak i na Europejskiej scenie jazzowej. Mając zaledwie 30 lat, wydał trzy autorskie płyty solowe, oraz czternaście albumów jako współlider i sideman.

W styczniu 2012, podczas pobytu w Nowym Jorku, Dąbrowski nagrał trzy płyty z udziałem znakomitych amerykańskich improwizatorów: duet z perkusistą Tyshawnem Soreyem, trio z pianistką Kris Davis i perkusistą Andrew Drurym a także kwartet z Jonathanem Blakem, Gilad Hekselman i Jaleelem Shaw.

Jak leader zadebiutował albumem „Tom Trio”, dowodząc międzynarodowym składem z kontrabasistą Nilsem Bo Davidsenem i perkusistą Andersem Mogensenem. Muzyka zespołu jest niezwykłą mieszanką słowiańskiego i skandynawskiego charakteru, melodii i dźwiękowych tekstur, improwizacji jak i ogromnej wykonawczej precyzji. Album spotkał się z uznaniem krytyki w Europie, USA i Japonii. Przyniósł także Dąbrowskiemu nominację do Fryderyka. Do tej pory na sklepowe półki trafił także duet trębacza z Tyshawnem Soreyem - „Steps” - a także płyty w gościnnym udziałem Dąbrowskiego: „Meet Meat” Marka Kądzieli i Hunger Pangs, „Boozer” Magnolia Acoustic Quartet, „Bee Itch” grupy Pulsarus Dominika Strycharskiego. Tomasz jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od kilku lat mieszka w Danii, tam jako pierwszy Polak w historii, otrzymał tytuł „Jazzowego Muzyka Roku” na wyspie Fyn, przyznawanego przez Związek Muzyków Jazzowych - Foreningen Af Fynske Jazzmusikere. Jest również uczestnikiem programu You Me - Young Musicians play Europe, którego zadaniem jest prezentacja najciekawszych osobowości muzycznych w Europie.

Wojciech Pulcyn - kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem.

Jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie, gdzie studiował w klasie profesora Zbigniewa Wegehaupta.

Współpracował z zespołami tworzącymi muzykę etniczną: Kapelą ze Wsi Warszawa, Ogrodami Alamut i Kwartetem Bartosza Niedźwieckiego. Owocem tej ostatniej współpracy było wyróżnienie na festiwalu muzyki folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja. Z połączenia fascynacji muzyką ludową z zainteresowaniami klasycznymi Pulcyna powstał projekt „Etnofonie Kurpiowskie – tribute to Szymanowski and Skierokowski”. Jest to reinterpretacja „Pieśni kurpiowskich” Karola Szymanowskiego i hołd złożony polskiemu badaczowi i propagatorowi folkloru Władysławowi Skierkowskiemu.

Wojciech Pulcyn tworzy także muzykę teatralną. W 2000 roku skomponował utwór do sztuki opartej na powieści Witolda Gombrowicza Translatlantyk, w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, wystawianej w Teatrze Montownia w Warszawie. Obecnie kontrabasista współpracuje z Teatrem Narodowym w Warszawie.

W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią Pulcyn nagrał album Śpiewnik Henryka Warsa, upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu. Z tym materiałem muzycy wyruszyli w trasę koncertową. Tego roku powstały jeszcze trzy płyty z udziałem Wojciecha Pulcyna - z Witoldem Janiakiem, Kazimierzem Jonkiszem i Mariuszem Lubomskim.

Dąbrowski/Pulcyn Duo
Tomasz Dąbrowski – trąbka
Wojciech Pulcyn – kontrabas

Czwartek, 5.09.2019 | 20:30

BILETY: 50 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email