Confusion Project - „Jazzowe Skrzydła”


6 czerwca 2018 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Zapraszamy serdecznie na koncert Confusion Project, który jest jednocześnie przesłuchaniem w ramach Międzynarodowego Konkursu Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła”.
Na ogólny wyraz muzyki Confusion Project składają się niebanalne, rozbudowane kompozycje czerpiące z szerokiej palety stylistyk oraz wspólne dążenie muzyków do tego, aby zachować w swojej grze balans między błyskotliwością i humorem, a subtelnością i intymnością. Podstawową ambicją zespołu jest ukazanie muzyki Jazz-Fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie. I niejednokrotnie udawało im się tą ambicję spełnić.
Trio ma na swoim koncie koncerty na takich festiwalach, jak: Komeda Jazz Festival 2013, Ladies Jazz Festival 2014, Gdańskie Noce Jazzowe 2014, Experyment 2015, Jazz Nad Odrą 2016, Jazz w Lesie 2016 i Jazz w Ruinach 2016, Jazz w Filharmonii 2016 (Kaliningrad, Russia), Lidzbarskie Wieczory Jazzowe 2017, Katuzy Jazz Bass Day 2017, Baikal Waves 2017 (Irkuck) a także koncerty live na antenie programu 2 polskiego radia i radia RDC.
W 2017 roku CP odbył trasę po Rosji i Kazachstanie. Trasa składała się z 16 koncertów.
Gdziekolwiek się pojawiają, nie pozostają niezauważeni, stąd liczne osiągnięcia: W 2013 roku otrzymali wyróżnienie na konkurse School & Jazz Festival oraz III miejsce i nagrodę indywidualną dla Michała Ciesielskiego na IX Europejskich Integracjach Muzycznych. W 2014 roku wystąpili w finale European Jazz Contest, jako jeden z 4 najlepszych zespołów jazzowych z całej Europy.

W 2016 roku wystąpili na międzynarodowym konkursie Big Sky 2016 w Moskwie, w którym to Michał Ciesielski otrzymał drugą nagrodę w kategorii “Najlepszy Instrumentalista“

W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana “How to Steal a Piano?“, a w grudniu 2015 roku druga płyta: “The Future Starts Now“. Oba albumy spotkały się z entuzjastyczną reakcją krytyków i słuchaczy. Trio wkrótce wyda trzeci krążek, koncept-album - “PRIMAL“

MICHAŁ CIESIELSKI - fortepian
Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i student fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dr. Sławomira Jaskułke.
Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu).
Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Wschody (nagroda dla najlepszego akompaniatora), Międzynarodowy konkurs jazzowy Big Sky 2016). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także w Niemczech, Anglii, Holandii, Włoszech, i Rosji.
Współpracował z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Maciej Grzywacz, Marcin Gawdzis, Grzegorz Nagórski czy Cezary Paciorek.

PIOTR GIERSZEWSKI - gitara basowa
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa, specjalizacja Gitara basowa. Jest finalistą: European Jazz Contest 2014, Pif Paf Music Festival 2012, XX Turnieju Poezji Śpiewanej 2012, School and Jazz Festiwal 2012 (wyróżnienie specjalne)
Występował na takich festiwalach jak: Krokus jazz festival 2012, Rck Pro jazz 2013, Jazz w ruinach 2016, 52. Jazz nad Odrą Festival 2016, Jazz w Lesie Festival 2016, School and Jazz Festiwal 2013, Big Sky Moskwa 2016, Komeda Jazz Festival 2013 oraz 2010, Ladies Jazz Festival 2014, Gdańskie Noce Jazzowe 2014, Experyment Festiwal 2015
Współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Maciej Sikała, Maciej Grzywacz, Cezary Paciorek, Grzegorz Nagórski Marcin Gawdzis, Darek Herbasz oraz Leszek Możdżer& Leszek Kułakowski Big Band 2010.
Wspólpracuje z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni Gdzie można go usłyszeć w takich spektaklach jak: Greace, Shrek, AvenueQ, Klub Kawalerów, Ghost, Piotrus Pan 3D, Musicalomania, Koncert Sylwestrowy. Brał również udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do musicalu “Kiss my Kate“; dla Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku
Płyty na jakich można posłuchać Piotra: Funkloopy “Kilometry“ 2016, Adam Golicki “Ad shave“; 2015 || Confusion Project “How to Steal a Piano“ 2013 || Confusion Project “ The Future Starts Now“ 2015, || Constellation Report “Blue Horizon“; 2015 || Muzyka Czterech Stron Świata vol 2 “Falling out of love“; 2015
Koncertował w większości najważniejszych klubów jazzowych w kraju oraz we Włoszech, Holandii, Rosji, Niemczech i Szwecji.

ADAM GOLICKI – perkusja
Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka.
Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu(2003r.); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2005 r.).
Współpracuje z takimi muzykami, jak Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.
W 2015 roku Adam Golicki wydał swoją debiutancką płytę “Ad Shave“, która spotkała się z entuzjastyczną reakcją krytyków i słuchaczy.


▎ CONFUSION PROJECT
Michał Ciesielski – fortepian
Piotr Gierszewski – gitara basowa
Adam Golicki – perkusja


Środa, 6.06.2018, godz. 20:30

▎BILETY
10 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
** Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email