Biotone


9 września 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

BIOTONE otrzymał nominację do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2012 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku!

Na debiutancką płytę zespołu, zatytułowaną „Unspoken Words” składają się wyłącznie kompozycje lidera – Michała Tomaszczyka.

Zespół cechuje oryginalne brzmienie, gdyż w jego skład nie wchodzi instrument harmoniczny. Nadanie unikatowego kształtu jakim jest zestawienie puzonu z saksofonem utwierdza słuchacza w przekonaniu o wyjątkowości formacji. Biotone to jedyny zespół w kraju oraz jeden z nielicznych na świecie grający w takim składzie instrumentalnym.

Najważniejsze osiągnięcia zespołu na scenie polskiej i międzynarodowej to: Grand Prix na Junior Jazz 2008 w Usti nad Labem (Czechy), Klucz do Kariery w ramach Gorzów Jazz Celebrations (2009), Nagroda dla Najlepszego Zespołu XIII Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych, w Gdyni (2010), udział w festiwalu Jazz po polsku, w Berlinie (2013).

„…pojawienie się puzonisty Michała Tomaszczyka i jego formacji należy powitać z prawdziwą radością. Płyta „Unspoken Words” na pewno stanowi jeden z lepszych krajowych debiutów jazzowych ostatnich lat.”
Jazz Forum wrzesień 2011

http://www.michaltomaszczyk.com/projekty/biotone/
https://itunes.apple.com/pl/album/unspoken-words/id448418867

★ Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RadioJAZZ.FM. ★

▎BIOTONE
Michał Tomaszczyk – puzon
Przemysław Florczak – saksofon
Andrzej Zielak – kontrabas
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Piątek, 9.09.2016, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN

Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email