Bieńczycki / Sobiechowski Duo


17 maja 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Duet Bieńczycki/Sobiechowski powstał we wrześniu 2013 roku. To autorski jazz akustyczny, gdzie głównym zadaniem jest prowadzenie dialogu instrumentalnego i narracji. Muzyka duetu jest liryczna, lecz niepozbawiona pulsu i energii.
https://soundcloud.com/dominik-bienczycki/bie-czycki-sobiechowski-duo

?BIEŃCZYCKI / SOBIECHOWSKI DUO
Dominik Bieńczycki ? skrzypce
Mateusz Sobiechowski ? fortepian

? Dominik Bieńczycki ? absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach wydziału Jazzu i muzyki rozrywkowej. Skrzypek, klawiszowiec, kompozytor, aranżer, inżynier dźwięku, nauczyciel. Od października 2006 jest wykładowcą klasy skrzypiec w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a także co roku prowadzi klasy mistrzowskie na Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu w Krakowie. Brał udział w wielu sesjach studyjnych i koncertowych o zróżnicowanej stylistyce. Dotychczasowa współpraca: Bogna Kicińska, Marek Bałata, Szwagierkolaska, Krzesimir Dębski, Anna Jurksztowicz, Irena Santor, Turnioki, De Press, Energy Drink Band, Muariolanza, Cracow Suffering Band, Dzidka Muzolf, Paweł Mąciwoda, Atma Anur, Ankh, Michał Augustyniak, Bohdan Jarmołowicz, Czet Minkus, Tadeusz Leśniak, Wojtek Mrozek, Tempero, Millagros Morena, Leszek ?Hefi? Wiśniowski, Paweł Kaczmarczyk, Wojtek Fedkowicz, Tomasz Grochot, Dave Nilaya, Tempero, Les Swingers Romantiques, Piotr Rachoń, Anna Treter, Tomasz Szwed i Szy-szy Kaan.

? Mateusz Sobiechowski ? aktywny na młodej polskiej scenie jazzowej. Prowadzi autorski Quintet, a także jest człowiekiem wielu zespołów. Brał udział na wielu warsztatach i kursach mistrzowskich, m.in. International Jazz Platform w Łodzi w 2013 r. i 2015 r. Zdobył I miejsce 6th Grupa Azoty Jazz Contest w Tarnowie w 2013 r w kategorii solowej. Występował na festiwalach takich jak Letnia Akademia Jazzu w Łodzi oraz Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie. W 2014 r. w ramach programu stypendialnego Erasmus, przez pół roku studiował w prestiżowym Conservatorium von Amsterdam w Holandii. W 2015 r. otrzymał dyplom ukończenia studiów licencjackich Akademii Muzycznej w Krakowie, w kasie dr Piotra Wyleżoła i dr Dominika Wani.“

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email