Artur Dutkiewicz Trio


15 września 2018 21:30

Dodaj do kalendarza Google

Artur Dutkiewicz, nazywany „ambasadorem jazzu” /Jazz Forum/, jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Wystąpił w ponad 60 krajach; od USA przez Europę, Afrykę, po Chiny i Australię. Artur Dutkiewicz Trio, z wyrazistym i rozpoznawalnym stylem, jest uznawane przez krytyków muzycznych za jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych. Trio występowało na całym świecie, m.in. w Chinach, Indonezji, Niemczech, Rosji, Włoszech, Turcji, Azerbejdżanie, Kanadzie. W 2015 roku jako jeden z nielicznych polskich zespołów jazzowych odbyło trasę koncertową w Australii i Nowej Zelandii, występując na największych festiwalach; Melbourne Int. Jazz Festival, Brisbane Int. Jazz Festival, Perth Int. Jazz Festival, Wellington Int. Jazz Festival, obok takich gwiazd jak m.in. Herbie Hancock, Chick Corea, Joe Lavano, Joshua Redman czy The Bad Plus. Zespół przedstawi kompozycje lidera z ostatnich płyt „Prana” oraz „Traveller”.

Recenzje:

Wspaniały koncert Artur Dutkiewicz Trio w JMI Live, zapisze się w annałach Brisbane International Jazz Festival jako wyrafinowany pokaz sztuki gry tria fortepianowego.
Ian Patterson, All About Jazz, Australia

Wielką siłą są oszałamiające solówki lidera i jego niekonwencjonalne prowadzenie zespołu oraz współpraca wszystkich muzyków. Moim zdaniem to najlepsze trio pianisty w jego karierze. Przypominam sobie (pomimo innej stylistyki), historyczne i wzorcowe dla takiego składu tria Ahmada Jamala. Artur Dutkiewicz osiągnął własny styl, jasną osobowość́.muzyczną
Piotr Rodowicz, Jazz Forum

Są albumy, które stawiają na baczność już w pierwszej minucie. Płyta „Traveller” - totalny jazz genialnych muzyków i jedna z najlepszych płyt ostatnich miesięcy i to w skali światowej"
Marek Dusza / Magazyn Audio

Magnetyczna siła tej muzyki, nasyconej niezwykłymi emocjami i fenomenalne jej wykonanie przez genialnych muzyków tworzących to legendarne trio sprawiają nie tylko, że słucham tej płyty na okrągło, ale również osobiście uważam ją za jedną z najlepszych płyt wydanych w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy na świecie.
Tomasz Pierchała / Jazz Forum

Znakomity album – wspaniała muzyka, genialne granie wszystkich członków Tria, wyrafinowana przygoda intelektualna.
Bogdan Chmura / Jazz Forum

Płyta ociera się o genialność ....... To muzyka głęboko uduchowiona, motoryczna niczym mantry, Znacie dobrze te stany, dawno temu komunikował je Keith Jarrett, jeszcze dawniej John Coltrane - nie o przyjemność grania/słuchania tu chodzi (choć ta jest bezsprzeczna), a o osiągnięcie spokoju serca i umysłu. I podzieleniu się dobrą - najlepszą! - energią.
Adam Domagała / Z Dżezem Lżej Blog

ARTUR DUTKIEWICZ TRIO
Artur Dutkiewicz – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Łukasz Żyta – perkusja

Sobota, 15.09.2018
☛ I koncert – 19:00
☛ II koncert – 21:30

BILETY
Normalny – 60 PLN
Ulgowy – 54 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Polecane wydarzenia
Brak nadchodzących wydarzeń

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email