Ari Roland Quartet


14 listopada 2016 19:00

Dodaj do kalendarza Google

Koncert organizowany we współpracy z Ambasadą USA w Warszawie.

„The Ari Roland Jazz Quartet“ pochodzi z Nowego Jorku. Muzyka zespołu inspirowana jest przez wielkich mistrzów jazzu - Louisa Armstronga, Duke\'a Ellingtona, Charliego Parkera i Dizzy Gillespiego. Muzycy uczyli się pod okiem żyjących legend jazzu w Nowym Jorku. Na repertuar grupy składają się kompozycje powstałe w okresie Golden Age of Jazz - (w latach 1930 - 1950) oraz ich własne utwory, które zawsze zbierają najwyższe oceny krytyków na całym świecie.

Oprócz regularnych występów w Nowym Jorku oraz napiętej trasy koncertowej, kwartet realizuje międzynarodowe programy mające na celu spotkania muzyków z całego świata i wspólne granie jazzu.

▎ARI ROLAND QUARTET
Ari Roland – kontrabas
Zaid Nasser – saksofon altowy
Chris Byars – saksofon tenorowy
Kaith Balla – perkusja

Poniedziałek, 14.11.2016, godz. 19:00

Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
- - - - - - - - - - -
★ Ari Roland - profesjonalny basista jazzowy z Nowego Jorku w wieku 16 lat rozpoczął 5-letnią naukę na Julliard School. Współpracował z wieloma znaczącymi artystami, takimi jak Barry Harris, Betty Carter, Lou Donaldson, Wynton Marsalis, Marcus Roberts i Harry Connick Jr. Ari Roland jako lider zespołu wydał trzy płyty w wytwórni Smalls Records. Zdobyły one uznanie światowych krytyków i międzynarodowej prasy muzycznej. W ramach słynnego programu „Ambasadorowie Jazzu“ Departamentu Stanu USA Ari pracował w 32 krajach świata i odbył 80 tournee w ciągu ostatnich pięciu lat. Wraz z Chrisem Byarsem jest współdyrektorem programu „Bi-Communal Jazz Futures“ dla Ambasady USA na Cyprze oraz programu American Jazz In Syria“ dla Ambasady USA w Syrii. W 2011 roku The Ari Roland Jazz Quartet został wybrany do programu “The Rhythm Road“. Branżowi krytycy piszą o nim, że “jest prawdopodobnie najlepszym solistą jazzowym grajacym smyczkiem na kontrabasie“.

★ Chris Byars- zawodową karierę rozpoczął, śpiewając w The Metropolitan Opera Company w wieku 6 lat, a w wieku 14 lat zaczął grę na saksofonie. Artysta jest jednocześnie uznawany za wybitnego kompozytora i aranżera. Otrzymał wiele prestiżowych nagród, stypendiów i zamówień od wielu organizacji, między innymi The Tanne Foundation i Chamber Music America. Chris Byars studiował na wydziale Jazzu w Lincoln Center i przyznano mu stypendium na stworzenie 18 częściowej serii prezentacji o jazzie i o muzyce Gigi Gryce\'a dla nowojorskich szkół publicznych.

★ Zaid Nasser - urodził się i wychował w Nowym Jorku. Jest synem jazzowego I bluesowego wirtuoza Jamila Nassera i uczył się od wielu legendarnych muzyków. W wieku 19 lat wybrał się do Memphis, kolebki bluesa, gdzie przez 2 lata grał z Calvinem Newbornem. Po powrocie do Nowego Jorku występował z dużym sukcesem jako solista wraz z pionierem organów jazzowym Billem Doggettem w zespole “Savoy Sultans“ Panamy Francisa. Płyty Zaida Nassera znalazły się na wielu listach najlepszych dziesięciu utworów muzycznych roku. Artysta regularnie występuje w Nowym Jorku oraz koncertuje w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji jako lider zespołu. Bierze też udział w programach Departamentu Stanu USA.

★ Keith Balla - Urodził się w Austin w Teksasie. W 2004 roku przeprowadził się do Nowego Jorku. Uczeń perkusisty Kenny\'ego Washingtona. Artysta zaczął pracować w Nowym Jorku w wieku 17 lat. Prócz krajowych tras koncertowych występuje regularnie w Nowym Jorku z wieloma innymi młodymi i dynamicznymi artystami. Krytycy chwalą jego muzyczną dojrzałość, a starsze pokolenie artystów - wyjątkowo ciepły i wchodzący w interakcję z publicznością styl. Artysta organizował jazzowe “drum clinics“ na wszystkich poziomach zaawansowania w Stanach Zjednoczonych oraz na świecie. Często koncertuje dla Departamentu Stanu USA w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie oraz ciągle nagrywa w Nowym Jorku.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email