Ania Michałowska Quintet


4 kwietnia 2017 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Koncert będzie premierowym występem z nowym repertuarem, który ukaże się na płycie “Snów Pejzaże“.
Płyta „Snów pejzaże” to metaforyczne wyobrażenie jej twórców o otaczającym ich świecie. Krajobrazy kreślone za pomocą dźwięków dają wrażenie piękna, o którym tak często zapomina się w dzisiejszym świecie.

Płyta zawiera utwory będące opowieściami ukazującymi wachlarz emocji i przeżyć. Dużym jej walorem są dopracowane teksty, wyrażające podejście Ani do słowa jako pierwiastka posiadającego moc budowania i niszczenia. Muzyczne krajobrazy, kreślone przez autorów płyty oraz ich przyjaciół Mariusza Migałkę, Andrzeja Namiotę oraz Agatę Różycką, dotykają spraw najistotniejszych, prowadząc słuchacza przez świat marzeń, wspomnień dzieciństwa i życiowej refleksji. Autorzy rezygnują z patosu na rzecz szczerego, wyważonego, mimo wszystko jednak głębokiego przekazu.
Pełen emocji, mocny, wyrazisty, głos Ani, ekspresja, umiejętności interpretacyjne, a także wyrafinowany smak połączone z fascynacją życiem, bliskimi ludźmi i miejscami (w szczególności ukochanym Lublinem) są obietnicą wyjątkowej podróży przez krainy malowane jazzem, ambitnym popem, soulem i muzyką latynoską. Każdy z utworów na płycie ma w sobie magię i coraz bardziej zachwyca z każdym przesłuchaniem subtelnością i wyjątkowym brzmieniem instrumentów. „Snów pejzaże”są ogniskową wyczucia, erudycji, wrażliwości, wyobraźni muzycznej i umiejętności budowania dźwiękowych przestrzeni.▎ANIA MICHAŁOWSKA QUINTET
Ania Michałowska – śpiew
Michał Iwanek – instrumenty klawiszowe
Jakub Kotynia – gitary
Andrzej Święs – kontrabas
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Wtorek, 4.04.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 40 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 44 PLN
- - - - - - - - - - -
★ Ania Michałowska – Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalizacji Wokalistyka Jazzowa, jak również Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS w Lublinie. Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach wokalnych m.in. Speech Level Singing i Gospel, sama miała okazję prowadzić Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Lublinie w klasie wokalu jazzowego, obok wybitnego gitarzysty Davida Dorůžki, a także zasiadała w jury ogólnopolskich konkursów wokalnych. Na co dzień jako wykładowca na Wydziale Artystycznym UMCS
w Lublinie, na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, jak również jako pedagog w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. zaraża młodych wokalistów swoją muzyczną pasją. Obecnie jest również instruktorem, prowadzącym zajęcia warsztatowe dla dorosłych amatorów przy Dzielnicowym Domu Kultury Węglin w Lublinie.
Ania jest laureatką nagród i wyróżnień np. Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej w 1999 r. W 2007 r. brała udział w prestiżowych Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Do jej osiągnięć zaliczyć można również wydanie albumu Inspiracje, nagranego wspólnie z zespołem Jazz Duo & Friends w 2007 r.
Ania od lat koncertuje (m.in. Jazz na Rynku (Lublin 2010), Zaduszki Jazzowe (Lublin 2007, 2008 i 2009), X Hades Jazz Festival (Lublin) czy IX Świdnik Jazz Festival) a każdy jej występ jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. Jej intrygujący głos i szeroki wachlarz możliwości pamięta zapewne publiczność licznie gromadząca się na jej występach w Akwarela Cafe i Czarnym Tulipanie.

W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika (zdobywcę Grammy) do wzięcia udziału w Projekcie zatytułowanym „Wieczorem”, w którym występuje u boku takich wykonawców jak Kuba Badach, czy Dorota Miśkiewicz. „Wieczorem” jest to przedsięwzięcie Teatru Starego w Lublinie,
z gatunku koncert - teatr, łączące w sobie wiersze Czechowicza i jazzowe kompozycje Włodka Pawlika. 12 kwietnia 2013 roku podczas dwóch koncertów w Teatrze Starym w Lublinie dokonano nagrania materiału koncertowego na płytę. Płyta nosi tytuł: Wieczorem.
W 2014 roku przyjęła propozycję wzięcia udziału w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego dr Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka. Wyżej wymieniona płyta o tytule Przy Tobie obecnie jest w trakcie realizacji.
To co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki - od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne.

O Ani Michałowskiej można by pisać wiele – jedno jest jednak pewne – ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem.
★ Michał Iwanek – pianista, aranżer, kompozytor, producent i akompaniator. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie ma na koncie mnóstwo koncertów w Polsce i za granicą. Współpracował
z Teatrem „Osterwy” w Lublinie, kultowym kabaretem „Loża 44”, Mariuszem Bogdanowiczem. Brał udział w nagraniu płyty „Lulabajki” z udziałem m.in. Natalii Przybysz, „Przy Tobie” Mariusza Bogdanowicza. Udziela się również jako muzyk sesyjny.
★ Jakub Kotynia – Gitarzysta, kompozytor, aranżer oraz pedagog. Jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2002 roku ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Lublinie. Na swoim koncie ma między innymi udział w finale Mistrzowskiego konkursu Gitary Jazzowej im. Marka Blizińskiego Guitar City 2008 oraz udział w Old Jazz Meeting Złota Tarka 2011. Wraz z zespołem Double Decker zajął II miejsce na konkursie jazzowym Jazzda 2010 oraz III miejsce na konkursie Europejskie Integracje Muzyczne 2010. Laureat nagrody burmistrza Miasta Świdnik w dziedzinie Debiuty Artystyczne. Jest także pedagogiem w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego.
★ Andrzej Święs – czołowy kontrabasista młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej - absolwent klasy kontrabasu Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2008).
Na scenie jazzowej zadebiutował w 2004 r., występując z trio Pawła Tomaszewskiego na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych “Jazz Juniors“ w Krakowie, gdzie zespół zdobył II nagrodę.
Na stałe współpracuje z zespołem Soundcheck oraz kwartetem Grzegorza Nagórskiego. Na swojej drodze artystycznej pracował z takimi artystami jak: Lee Konitz, Janusz Muniak, Jan “Ptaszyn“ Wróblewski, Adam Pierończyk, Piotr Baron, Joachim Mencel, Ewa Bem, Leszek Żądło, Wojciech Groborz, Arek Skolik, Łukasz Żyta, Grzegorz Piotrowski, Tomasz Grzegorski, Marcin Ślusarczyk, Zbigniew Namysłowski.
★ Sebastian Kuchczyński – Perkusista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta University of Louisville, Kentucky, USA 2007. Współpracuje
z takimi zespołami jak: Wierba & Schmidt Quintet, Piotr Schmidt Electric Group, Biotone, Bartek Pieszka Quartet, Maciej Sikała Trio czy Grzegorz Nagórski Quartet. Koncertował z takimi artystami jak: Piotr Wojtasik, Wojciech Karolak, Michael Patches Stewart, Benjamin Drazen, Lora Szafran, Janusz Muniak, Janusz Skowron, Zbigniewem Namysłowskim, Monika Borzym.
Jest laureatem licznych nagród, m.in.:
• nagroda solowa w kategorii Open oraz nagroda specjalna za Największy Talent Festiwalu na „I’st Tarnów Jazz Contest 2008
• nagroda indywidualna na Jazz nad Odrą we Wrocławiu/ 2010
• II nagroda na Jazz Hoeilaard w Belgii/ 2010
• I nagroda na konkursie XXXIV Getxo Jazz w Hiszpanii
• I nagroda na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze/ 2011,
• I nagroda na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze/ 2012
Jego dyskografia liczy niemal piętnaście albumów.
Ponadto kilkukrotnie był nominowany do nagrody fonograficznej FRYDERYK w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku za albumy: Ola Trzaska „All round”, Przemysław Florczak „Image Of My Personality”, Biotone „Unspoken Words”
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email