Amina Figarova Group


12 listopada 2016 20:30

Dodaj do kalendarza Google

Amina Figarova, Azerka z urodzenia, mieszkająca w Nowym Jorku pianistka i kompozytorka. W 2014 roku, w ankiecie krytyków magazynu „DownBeat”, uznana za najlepszą młodą kompozytorkę jazzową na świecie. Podczas swojej trasy koncertowej będzie promowała swój najnowszy album „Blue Whisper”. Oficjalna premiera płyty zapowiedziana jest na 6-7 listopada.

Urodzona w Baku (stolicy Azerbejdżanu) za namową rodziców zaczęła uczyć się gry na fortepianie w wieku dwóch lat. Początkowo kształciła się klasycznie, czerpiąc inspirację z takich mistrzów jak: Jan Sebastian Bach, Sergiej Rachmaninow czy Claude Debussy. Jednak jej rodzice byli miłośnikami jazzu, co dało jej możliwość osłuchania się z wielkimi nazwiskami tego gatunku, m.in. Louis Armstrong, Duke Ellington, Oscar Peterson czy Ella Fitzgerald. Po przeprowadzce na studia do Rotterdamu, oddała się w całości swojej pasji do jazzu. Pięć lat temu na stałe zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie wydała swoją ostatnia płytę „Twelve”, świetnie przyjętą przez publiczność i krytyków - od tego momentu jej kariera nabrała rozpędu!

Ze swoim sekstetem triumfowała na głównej scenie Newport Jazz Festival, jest systematycznie zapraszana na festiwal w Nowym Orleanie, zdobyła uznanie krytyków i publiczności w Chicago, Detroit, Paryżu, Amsterdamie i oczywiście Nowym Jorku.

Utwory Aminy wręcz porażają perfekcją. Zdają się chwytać ulotne myśli towarzyszące tym bezcennym chwilom, w których codzienna egzystencja zamienia się niespodziewanie w czystą harmonię.

http://www.aminafigarova.com/
https://www.facebook.com/AminaFigarova
https://twitter.com/figarova
http://www.amazon.com/Blue-Whisper-Amina-Figarova/dp/B013CG18VS/ref=cm_sw_em_r_dpop_ajj4vb090Y5ZA_im
★ Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RadioJAZZ.FM. ★

▎AMINA FIGAROVA GROUP
Amina Figarova – fortepian
Bart Platteau – flety
Ernie Hammes – trąbka
Wayne Escoffery – saksofon tenorowy
Jeroen Vierdag – kontrabass
Darrell Green – perkusja

Sobota, 12.11.2016, godz. 20:30
.
Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.
-------------------
12on14 Jazz Club
ul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa
(https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2)

www.12on14club.com

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Email