Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Zbigniew Jakubek Quartet

14 października 2016 @ 20:30 - 23:00

| 50PLN
Zbigniew Jakubek Quartet
KUP BILET

 

Od powstania „Walk Away” każdy z jego muzyków zaistniał później, jako leader własnego składu. Kwestią czasu było pojawienie się na scenie zespołu firmowanego nazwiskiem Jakubka. Choć idea kwartetu powstała kilka lat wcześniej, w 2004 doszło do pierwszych prób z całkowicie nowymi utworami, skomponowanymi specjalnie na potrzeby kwartetu. Zbyszek sięgnął po koncepcję „fusion”, w której muzycznie wyrastał i czuje się doskonale. Kompozycje były pisane pod kątem brzmień instrumentów poszczególnych muzyków, od znakomitego kolorytu gitary Marka Radulego, z basową podporą elektrycznego basu Tomasza Grabowego, przy rytmicznym, nowoczesnym wsparciu perkusji wówczas grającego Artura Lipińskiego. Sukcesem jest autorski program, większość repertuaru stanowią kompozycje leadera, przez co kwartet tworzy oryginalny, muzyczny klimat.

 

Zbigniew Jakubek – Od 1983 roku jest bardzo aktywny na scenie jako instrumentalista wielu formacji i orkiestr. Z pewnością był jednym z filarów „Walk Away”, który współtworzył muzycznie i grał nieprzerwanie przez pierwszych 12 lat i z którym po przerwie nadal współpracuje. Na jazzowej scenie widziany w wielu zespołach, między innymi „Young Power”, „Back In”, „Three Generation Quartet”, „Susan Weinert & Zbigniew Jakubek Groovin Waves”. Aktualnie współtworzy „Krzysztof Ścierański New Quartet” czy „Visegrad Blues Band”. Występował na scenach z artystami zagranicznymi takimi jak: Eric Marienthal, Frank Gambale, Chester Thompson, Mino Cinelu, Cindy Blackman, Bill Evans, Carmine Appice, Dean Brown, Nippy Noya. Współpracował z czołówką polskiego jazzu, w tym ze znanymi wokalistami: Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran, Ewą Urygą, Mieczysławem Szcześniakiem, Markiem Bałatą. Ma na koncie nagranych ponad 40 płyt i kompilacji. Jest również wykładowcą na Uniwersytecie Rzeszowskim. W wyniku m.in. jego starań w roku 2015 powstał kierunek „Jazz i muzyka rozrywkowa”.  Wykłada również na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

Damian Kurasz – Od 2014 gitarzystą kwartetu został Damian Kurasz, wybitny muzyk, aranżer, producent i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Laureat festiwalu Guitar City w 2002 r. Porusza się w wielu gatunkach muzyki: rock, blues, jazz i szeroko rozumiany pop music, co czyni go poszukiwanym muzykiem. Lista osób z którymi współpracował jest długa, ale warto wymienić: Gordon Haskell, Jon Lord (Deep Purple), Michael Bolton, Tołhaje, Ania Szarmach. Brał udział w wielu programach typu tv show. Dyskografia obejmuje kilkadziesiąt płyt z jego udziałem udział. Aktualnie wykładowca na kierunku „Jazz i muzyka rozrywkowa” Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, jak również wykładowca wielu warsztatów muzycznych w Polsce.

Tomasz Grabowy – Pierwsze kroki muzyka związane były z grupą „Spirituals Singers Band. Od kilku lat jego działalność koncentruje się bardziej w nurcie elektrycznego jazzu. Przede wszystkim współpracuje z grupą „Funky Groove”. Poza tym grywał w różnych formacjach Zbigniewa Lewandowskiego, z Big Bandem Aleksandra Mazura, Krystyną Prońko oraz „Walk Away”. Współpracował z wieloma muzykami sceny jazzowej m. in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Mino Cinelu (USA), Urszulą Dudziak, Zbigniewem Lewandowskim, Tomaszem Szukalskim, Januszem Skowronem, Kubą Stankiewiczem Twórca autorskiego wydawnictwa, szkoły na gitarę basową – „Moja basówka”.

★ Wojciech Fedkowicz – Po dziesięciu latach istnienia kwartetu, objął posadę perkusisty po Arturze Lipińskim (2014). Jego działalność na scenie zamyka się ponad dziesięcioletnią pracą z różnymi artystami. Zaczynał od nagród na Jazz Juniors 2004. Zdobył również nagrodę ZAIKSU za kompozycje w konkursie Jazz Nad Odrą w 2006 roku. Współpracował z Katie Melua, Grzegorzem Turnauem, Michałem Urbaniakiem, Kubą Badachem, Krzysztofem Kiliańskim czy Piotrem Rubikiem. Nawiązał też stałą współpracę z O.S.T.R.. Jego firmową formacją jest „Wojtek Fedkowicz Noise Trio”, która balansuje na granicy jazzu, elektroniki, z wszelkimi inklinacjami w stronę rytmu i akustycznego grania. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie.

 

ZBIGNIEW JAKUBEK QUARTET

Zbigniew Jakubek – fortepian, keyboard
Damian Kurasz
– gitara
Tomasz Grabowy
– gitara basowa
Wojciech Fedkowicz
– perkusja

Piątek, 14.10.2016, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN

Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
14 października 2016
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
50PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com