Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Vehemence Quartet

20 lutego 2016 @ 19:30 - 22:00

| 60PLN
Vehemence Quartet
KUP BILET

 

Wyjątkowe i jednolite brzmienie frontmanów w połączeniu z nadzwyczaj energiczną pracą sekcji rytmicznej sprawia, że zespół brzmi niezwykle unikatowo, tym samym wprowadzając słuchacza w rodzaj muzycznego transu i wspólnej podróży. Gwałtowność i nieprzewidywalność to mieszanka cechująca Vehemence Quartet.

Zespół jako laureat 7th International Azoty Jazz Competition w Tarnowie oraz prestiżowego 51. Jazz Nad Odrą mocno wkroczył do grona wyróżniających się i prężnie działających zespołów reprezentujących młodą scenę jazzową.

Kwartet prezentuję autorski program podany przez już utytułowanych muzyków młodego pokolenia, którzy mają na koncie współpracę z takimi postaciami jak: R. Brecker, E. Henderson, J. Muniak, P. Wojtasik, G. Nagórski, J.Kochan, V. Sendecki czy J. Stefański.

Muzycy kwartetu są wyróżniającymi się instrumentalistami nagradzanymi w kraju jak i za granicą. Warto nadmienić, że Mateusz Śliwa jest laureatem prestiżowego Jazz Hoeilaart w Belgii, Alan Wykpisz BassCopenhagen 2012 w Danii, a Wojciech Lichtański oraz Szymon Madej są laureatami Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej.

W październiku 2015 ukazała się debiutancka płyta zespołu „Anomalia” wydana nakładem wydawnictwa For Tune.

„Vehemence Quartet rzuca świeżą perspektywę na kolektywną improwizację, w której każdy muzyk zachowuje swoją tożsamość. Otwarty dźwięk, oraz wytworzony przez nich feeling, kreują przestrzeń pozwalającą słuchaczowi zanurzyć się w muzyce z nimi. Czekam, aż usłyszę więcej od tych świetnych, młodych muzyków.” – Joe LaBarbera

„Koncert rozpoczęli od wybranego standardu, którym było „Witch Hount” Shortera. Zagrali ten kawałek jakby był ich własnym, co nie- wielu zespołom udało się osiągnąć. Zazwyczaj rozdźwięk między autorskimi kompozycjami a cudzymi był wyraźnie słyszalny. Mateusz Śliwa i Wojciech Lichtański są autorami kolejnych utworów, odpowiednio „Desolation” i „Każdy chciałby mieszkać w Regulicach”. Przyznam, że nie wiem, gdzie leży ta miejscowość, ale jeśli grają tam taki jazz, to mogę się kiedyś przeprowadzić.” – Milena Fabicka, JazzPress

 

Wojciech Lichtański – saksofonista, kompozytor i aranżer. Lider formacji Lichtański Sound Lab Wyróżniony przez Marię Schneider podczas 14. edycji Lotos Jazz Festiwal Bielska Zadymka Jazzowa za najlepszą kompozycję na Big Band. Zdobywca „Aniołka Jazzowego” na 15 edycji Lotos Jazz Festiwal Bielska Zadymka Jazzowa z Lichtański Sound Lab. Czterokrotny stypendysta Ministra Kultury.

Mateusz Śliwa – saksofonista i kompozytor. Laureat wielu konkursów, m.in. prestiżowego Jazz Hoeilaart w Belgii. Udziela się w różnych zespołach, m.in. w Tomek Grochot Quintet czy High Definition Quartet, z którym został nominowany do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii Jazzowy Debiut. Na swoim koncie ma współpracę z ikonami światowego jazzu – Randy Brecker, Eddie Henderson.

Alan Wykpisz – kontrabasista. Student studiów doktoranckich w Katowickiej Akademii Muzycznej. Jest członkiem formacji High Definition Quartet z którą był nominowany do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii Jazzowy Debiut za płytę pt. Hopasa. Jest laureatem takich konkursów jak: Jazz Hoeilaart 2011, Bass2012 Copenhagen, Krokus Jazz 2011, Tarnów International Jazz Contest 2013, 2014 czy Jazz nad Odrą 2015. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury.

Szymon Madej – perkusista. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z wieloma zespołami o różnorodnej stylistyce. Wśród nich można wyróżnić kwintet Grzegorza Nagórskiego i Piotra Wojtasika. Laureat wielu konkursów m. in. Tarów International Jazz Contest (2010) z MDM Trio, czy nagroda „Aniołka Jazzowego” z LICHTAŃSKI SOUND LAB.

 

Vehemence Quartet

Wojciech Lichtański – saksofon
Mateusz Śliwa 
– saksofon
Alan Wykpisz 
– kontrabas
Szymon Madej 
– perkusja

Sobota, 20.02.2016, godz. 19:30

BILETY DO NABYCIA W KASIE KLUBU LUB PRZEZ INTERNET

Bilety: 60 PLN

* Dla artystów, dziennikarzy i studentów przysługuje zniżka -25%.
** Możliwość rezerwacji telefonicznej 22 635 49 49.

Szczegóły

Data:
20 lutego 2016
Czas:
19:30 - 22:00
Koszt:
60PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club (Piwna)
Piwna 12/14
Warszawa, 00-265 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com