Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Tomasz Stańko Band

22 października 2016 @ 19:00 - 23:55

| 100PLN
Tomasz Stańko Band
KUP BILET

 

Znakomity trębacz i kompozytor, który od lat regularnie pojawia się w pierwszej dziesiątce trębaczy prestiżowej dorocznej ankiety amerykańskiego magazynu „Down Beat” zagra w towarzystwie świetnych muzyków z formacji RGG Trio. Oprócz Tomasza Stańki na scenie usłyszymy: Łukasz Ojdana – fortepian, Maciej Garbowski – kontrabas i Krzysztof Gradziuk – perkusja.

Od wczesnych lat 60-tych uznawany za wybitny talent, Stańko od początku był nowatorem, podążał za koncepcjami Ornette Colemana, Cecila Taylora i George’a Russella. Przyznaje, że swą harmoniczną wrażliwość zawdzięcza pianiście Krzysztofowi Komedzie, kompozytorowi niezapomnianej muzyki do filmów Romana Polańskiego „Nóż w wodzie” i „Dziecko Rosemary”.

http://www.tomaszstanko.com/pl/

 

Tomasz Stańko – znakomity trębacz, kompozytor, lider. Niepowtarzalne dźwięki jego trąbki brzmią w najbardziej prestiżowych venues na świecie, a jego muzykę wydaje renomowana monachijska wytwórnia ECM Records. Od lat regularnie pojawia się w pierwszej dziesiątce trębaczy prestiżowej dorocznej ankiety amerykańskiego magazynu „Down Beat”. Ta sama ankieta honorowała go również w roli kompozytora. Jako lider wydał ponad 40 albumów, jest również autorem muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych.

Łukasz Ojdana – polski pianista i kompozytor. Absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu. Członek RGG, jednej z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych polskich formacji jazzowych. Nominowany w dwóch kategoriach (Jazzowy Album Roku) i (Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku) do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2015.

Maciej Garbowski – wirtuoz kontrabasu. Współzałożyciel jednego z najważniejszych i najbardziej utytułowanych triów fortepianowych – RGG. Inicjator IMP (International Musical Project) – platformy muzycznej i wydawniczej, członek międzynarodowych platform twórczych Jazz Plays Europe oraz Take Five Europe. W 2013 roku nagrał swój debiutancki album zatytułowany „Elements” i od razu nominowany został do nagrody Fryderyka. Jego dokonania muzyczne tak jako instrumentalisty, jak bandlidera były wielokrotnie nagradzane.

Krzysztof Gradziuk – perkusista jazzowy i pedagog. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2003 roku otrzymał roczne  stypendium Hochschule für Musik und Theater w Lipsku (Niemcy),a w 2004 roku brał udział w Summer Jazz Workshop w Louisville (USA) w klasie Johna Riley i Steve’a Davisa. W 2004 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Od 2001 roku jest członkiem tria fortepianowego RGG. Esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i kreator melodii, artysta bezkompromisowy i poszukujący nowych ścieżek rozwoju w zgodzie z własnym poczuciem artystycznego smaku.

 

TOMASZ STAŃKO BAND

Tomasz Stańko – trąbka
Łukasz Ojdana
– fortepian
Maciej Garbowski
– kontrabas
Krzysztof Gradziuk
– perkusja

Sobota, 22.10.2016

Ze względu na ograniczoną pojemność Klubu odbędą się dwa pełne koncerty:

☛ I koncert – 19:00

☛ II koncert – 22:00

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 100 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 110 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
22 października 2016
Czas:
19:00 - 23:55
Koszt:
100PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com