Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Sławek Jaskułke Piano Solo

8 września 2017 @ 20:30 - 23:00

| 60PLN
Sławek Jaskułke Piano Solo
KUP BILET

 

Twórczość solowa Sławka Jaskułke stanowi główny nurt jego muzycznych poszukiwań ostatnich lat. Artysta jest jednym z najciekawszych polskich pianistów jazzowych średniego pokolenia. Konsekwentnie przez lata buduje swój własny i rozpoznawalny język wypowiedzi oraz pozostaje wierny swoim wewnętrznych zasadom i ideom. W jego pianistyce drzemie duch impresjonizmu, późnego romantyzmu, a nawet elementy barokowo polifonizującej improwizacji. Po wielu latach muzycznych poszukiwań Jaskułke dochodzi do momentu, w którym ważna staje się dla niego cisza, dbałość o najmniejszy detal i spójna forma całości.  Jego pianistykę i język solowej wypowiedzi cechują szacunek dla dźwięku i kreatywność.

 

SEA (2015)

Album Sea to muzyczny obraz morza, oddający jego kolory, oblicza i głębię. Muzykę cechuje oszczędność środków, bogactwo treści i głębia nastroju. Tutaj muzyka dzieje się nie tylko w dźwiękach, ale przede wszystkim pomiędzy nimi.

SJ: „Album Sea to muzyka ilustracyjna, muzyka chwili, taki plastyczny obraz morza. Z natury nie jestem romantykiem, ale lubię piękno, subtelność i melodyjność w muzyce. Tutaj starałem się aby ta melodyjność pozostała surowa. W sensie estetycznym chodziło bardziej o uchwycenie nastroju i odcieni morza, niż o dosłowną ilustrację muzyczną…Dzisiaj wiem, że muzyka zawsze powinna być prawdziwa i naturalna, taka chyba jest ta płyta i to mi się w niej podoba.”

MOMENTS (2013)

Płyta ukazuje melodyjne oblicze artysty, który odchodzi od mocnego brzmienia w stronę muzyki lirycznej i zmysłowej, opartej na łagodnym brzmieniu i subtelnym charakterze. Album zawiera osiem kompozycji będących kwintesencją prostoty, umiaru i piękna. Sam artysta o albumie i muzyce mówi tak:

SJ: „To płyta bardzo osobista, zamyślona i refleksyjna. Moja własna rozprawa nad przemijaniem, ulotnością i cudownym darem jakim jest życie. W sferze muzycznej dążyłem do prostoty i piękna, zamierzałem stworzyć muzykę oddającą uczucie bliskości i tęsknoty, muzykę dzięki której można choć na moment oderwać się od zawiłości i trudności dnia codziennego.”

PRASA:

„W jego muzyce, wciągającej przecież i działającej na emocje, panuje równowaga i świetnie odmierzone proporcje”. Dziennik Bałtycki

„Jaskułke balansuje na pograniczu jazzu i muzyki klasycznej. Wiele w nim romantyzmu i intrygujących metafizycznych uczuć”. trojmiasto.pl

„Moments to prosta płyta. I w swojej prostocie niezwykle piękna”. Mieczysław Burski, polskieradio.pl

„Moments – nostalgia, tęsknota, refleksja nad ulotnością i przemijaniem…ale także wielki hołd dla cudu jakim jest życie. Piękna płyta”. longplay.blox.pl

„Sławek Jaskułke to już dzisiaj zarówno znakomity improwizator jak i posiadający wiele wcieleń współcześnie klasycyzujący romantyk”. gazeta.pl

 

Sławek Jaskułke Piano Solo

Sławek Jaskułke – fortepian

Piątek, 8.09.2017, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN

eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
8 września 2017
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
60PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com