Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Robert Mitchell’s Epiphany 3

25 stycznia 2017 @ 20:30 - 23:00

| 90PLN
Robert Mitchell’s Epiphany 3
KUP BILET

 

 

Robert Mitchell, utalentowany brytyjski pianista i kompozytor, autor tekstów i kurator festiwali pianistycznych. Wirtuoz i innowator, artysta steinwayowski, z powodzeniem koncertuje i nagrywa solo lub wraz ze swoimi formacjami – triem i kwintetem Panacea, a także jako ceniony członek zespołów m.in. Omara Puente (wraz z którym stworzył projekt „Nuance” we współpracy z Royal Philharmonic Orchestra), Normy Winstone, Steve`a Colemana, Grega Osby’ego czy Courtney`a Pine`a. Solowym występem Robert Mitchell otwierał koncerty takich gwiazd jak Branford Marsalis (Barbican Centre) czy Wayne Shorter (The Brighton Dome). W ciągu 20 lat działalności wydał osiem autorskich albumów, w ponad 100 projektach brał udział jako sideman, występował w ponad 30 krajach.
Wielokrotnie nagradzany i nominowany, zdobył m.in. w Wielkiej Brytanii nagrodę Jazz on 3 Innovation Award (BBC 2004), a jego debiutancki album Robert Mitchell 3io został w 2003 r. wyróżniony jako Najlepszy Album Roku.

Robert Mitchell prezentuje nowy zespół Epiphany 3 z Tomem Masonem na kontrabasie i Saleemem Ramanem na perkusji. “A Vigil for Justice, A Vigil for Peace” – to najnowszy materiał, który zostanie wydany na początku 2017 roku i zaprezentowany w Polsce po raz pierwszy poza Wielką Brytanią Mitchell pogłębia swoje muzyczne koncepcje, które rozwinął w monumentalnym utworze na chór ikwartet jazzowy „Invocation”, ale w formacie tria mają one bardzo intymne brzmienie. Artysta odnosi się do problemów związanych z nierównością i podziałami, migracją, nieustannym dążeniem do pokoju… Usłyszymy muzykę inspirowaną wolnością, groovem, Ubuntu, zaufaniem, miłością i utratą – są w niej wpływy latynoskie, wolna forma, funk, fusion, inspiracja płynąca z poezji bitników, hip hopu i jeszcze więcej. „A Vigil for Justice, a Vigil for Peace” jest nagraniem w formacie tria pianistycznego, z udziałem powiązanego z ECM producenta i muzyka Milesa Boulda, z użyciem słowa mówionego – płyta zostanie wydana w 2017r., a na koncercie warszawskim artysta zapowiada niespodziankę z tym związaną – z okazji pierwszej trasy koncertowej w Polsce, płyta będzie dostępna w wydaniu winylowym, jeszcze przed oficjalnym jej wydaniem.

www.robertmitchellmusic.com

 

ROBERT MITCHELL’S EPIPHANY 3

Robert Mitchell – fortepian
Tom Mason
– kontrabas, gitara basowa
Saleem Raman
– perkusja

Środa, 25.01.2017, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 90 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 99 PLN

Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Koncert jest odpłatny również dla posiadaczy karty muzyka, ale z upustem 50% od ceny podstawowej.
**** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
25 stycznia 2017
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
90PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com