Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Retransmisja: Florian Hoefner Quartet feat. Lucas Pino

7 stycznia @ 22:00

Retransmisja: Florian Hoefner Quartet feat. Lucas Pino

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania retransmisji koncertu Florian Hoefner Quartet feat. Lucas Pino na falach radia Chillizet, który odbył się w 12on14 Jazz Club 14 października 2017.

 

Niedziela, 7.01.2018
g. 22:00 – 00:00

Chillizet: Warszawa 101,5 FM / Katowice 93,6 FM / Kraków 93,7
Online: http://www.chillizet.pl/sluchaj/online/Chilli-ZET-online.html

 

FLORIAN HOEFNER QUARTET FEAT. LUCAS PINO

Lucas Pino – saksofon tenorowy
Florian Hoefner
– fortepian
Sam Anning
– bas
Peter Kronreif
– perkusja

 

Od czasu swojego powstania w Nowym Jorku pięć lat temu, Florian Hoefner Group zachwyca fanów i krytyków na całym świecie swoją kreatywnością, wirtuozerią i przejmującymi występami na żywo. Prowadzony przez pianistę Floriana Hoefnera kwartet łączy w sobie wysoce pomysłowe kompozycje z elektryzującymi improwizacjami i interakcją. Nagradzane kompozycje Floriana czerpią z niezliczonych inspiracji od folku do współczesnej muzyki klasycznej, przyciągając uwagę szerokiej rzeszy fanów muzyki i miłośników jazzu.

Po dwóch udanych wydawnictwach z ponad 90 koncertami w 8 różnych krajach, występach w audycjach radiowych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie oraz recenzjach w najważniejszych publikacjach po obu stronach Atlantyku, zespół prezentuje teraz swoją długo oczekiwaną trzecią płytę „Luminosity”. Płyta opisana jako „album[…], która zawiera głębokie opowieści spokojnych chwil” (Downbeat) oraz jako „doświadczenie całkowite” (New York Jazz Record), prezentuje zestaw znamienitych autorskich kompozycji Hoefnera i, po raz pierwszy, Seamusa Blake’a na saksofonie tenorowym. Przedpremierowy występ na Montréal Jazz Festival 2015 zaowocował zdobyciem przez Hoefnera nagrody Stingray Rising Star Award za jego kompozycje. Nowa płyta, wzbogacona o jego zwyczajową różnorodność stylów, zainspirowana jest również tradycyjną muzyką z rejonu nowego domu Hoefnera w St. John’s w Nowej Fundlandii.

 

Realizacja nagrania live, mix, mastering, przygotowanie transmisji: Tomasz Pierchała.

 

Relacja z koncertu:

Szczegóły

Data:
7 stycznia
Czas:
22:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com