Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Renata Plaga Art Installation / Alina Mleczko Quartet „Gentle Extreme”

27 czerwca 2017 @ 20:30 - 23:00

| 60PLN
Renata Plaga Art Installation / Alina Mleczko Quartet „Gentle Jazz”
KUP BILET

 

G E N T L E  E X T R E M E

Czy możliwe jest spotkanie harmonii z chaosem.

Haiku z jazzem, Azji z Europą, Ameryką i Afryką. Wrażliwość i pasja nie znają granic, spotykają się w świecie, czasami na scenie.

Projekt G e n t l e E X T R E M E, jest właśnie takim spotkaniem.

Wybitna saksofonistka Alina Mleczko, wraz z afrykańskim wirtuozem kory, Badije Kuyateh poszukuje inspiracji w Gentle – medytacyjnej energii uchwyconej w słowie nad Gangesem.

Niespotykane połączenie dwóch muzycznych światów, pozornie niewspółgrających ze sobą barw instrumentów.

Fuzja tradycji afrykańskiej i europejskiej, fuzja artystycznych doświadczeń wykonawców i gatunków muzycznych. Klasyczne europejskie korzenie Aliny Mleczko w połączeniu „transowością” muzyki afrykańskiej Buby Badije Kuyateh, tworzą wyjątkową, nową jakość.

Autorski projekt oparty na własnych kompozycjach i improwizacji jest osobistą wypowiedzią artystów, która znajduje doskonałe połączenie z poezją Renaty Plagi w Gentle. Wibracja słowa współgra z energią dźwięku. Medytacja, trans, klasyka, jazz to więcej niż fusion, to balansowanie pomiędzy ekstremami.

Gentle – pomysł artystyczny Renaty Plagi, wciąż ewoluuje, wchodzi w nowe obszary ekspresji, od galerii do filharmonii w jazz. Rozpoczął się jak większość jej projektów od albumu poetycko-fotograficznego. Ręcznie napisane minimalistyczne wiersze, zaczęły żyć jako instalacja multimedialna w Nowym Jorku. Tętniąca życiem metropolia okazała się najlepszą przestrzenią do ekspresji Gentle.

 

Alina Mleczko:

,,G e n t l e” jest dla mnie platformą, swego rodzaju uzasadnieniem dla moich improwizacji. Jest formą medytacji, która jest mi bliska.

 

Renata Plaga:

Dźwięk Saksofonu Aliny jest wibracją mojego słowa, subtelnie jak laser przenika prosto w duszę.

 

Koncert współtworzą wspaniali muzycy:

Albert Karch, muzyk jazzowy, perkusista.

Wojciech Gumiński, kontrabasista.

Scenografią dla koncertu będą fragmenty instalacji stworzonej w Nowym Jorku przez Renatę Plagę wraz z Januszem Gilewiczem i Willardem Morganem, z wykorzystaniem video-zdjęć: Kasi Opary, Iwony Biedermann, Heidi Knez, Robina Hilgera, Szymona Nowaka, Janusza Szymańskiego.

 

Renata Plaga – poetka, blogerka, reżyserka dokumentu Realna utopia. Od 2007 roku, konsekwentnie i z pasją publikuje albumy poezji: Metaxa, Kobieta, Usłyszane w ciszy, Nieznane, Skupienie, Na Dobry początek, Amma – Love in action, FLOW, 12 życzeń, Zero Grawitacji, Gentle, Poezje wpisuje w przestrzeń galeryjną, miejską, biznesową, przełamując stereotypy myślowe i konwencje. Wypracowała minimalistyczny styl z mocną puentą filozoficzną, przekazuje słowa poprzez albumy, filmy, instalacje przestrzenne.

Absolwentka Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Dziennych Studiów Dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Przez lata specjalistka od strategii komunikacji. Jako artystka czterokrotnie wyróżniona stypendium ZAIKS.

 

Alina Mleczko – saksofonistka najczęściej wykonująca muzykę klasyczną  i współczesną.  Solistka koncertująca w salach filharmonicznych w kraju i za granicą. Pedagog. Doktor sztuk muzycznych. Adiunkt na UMFC w Warszawie. Tworzy także projekty czerpiące z muzyki jazzowej i ethno.

Koncerty Aliny Mleczko z udziałem Buby Badije Kuyateh to niespotykane połączenie dwóch  skrajnie od siebie różnych muzycznych światów  a także pozornie niewspółgrających ze sobą barw instrumentów.  Fuzja tradycji afrykańskiej i polskiej  ale także fuzja doświadczeń  artystycznych wykonawców i gatunków muzycznych z których się wywodzą.

Doświadczenia w muzyce europejskiej, klasycznej i współczesnej Aliny Mleczko w połączeniu z jakże odmienną energią i „transowością” muzyki afrykańskiej Buby Badije Kuyateh, tworzą niespotykaną nową jakość. To autorski projekt oparty na własnych kompozycjach i improwizacji. Ta osobista wypowiedź artystów znajduje znakomite połączenie  z poezją Gentle. Wibracja słowa współgra z energią dźwięku. Muzyka „wzmacnia” wydźwięk słowa.

 

RENATA PLAGA ART INSTALLATION / ALINA MLECZKO QUARTET „GENTLE EXTREME”

Renata Plaga – poezja, malarstwo, instalacje artystyczne
Alina Mleczko
– saksofony sopranowy i altowy
Buba Badije Kuyateh – kora afrykańska
Wojciech Gumiński – kontrabas
Albert Karch – perkusja

 

Wtorek, 27.06.2017, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN

eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
27 czerwca 2017
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
60PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com