Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Rafał Gorzycki Trio

4 października 2016 @ 20:30 - 23:00

| 30PLN
Rafał Gorzycki Trio
KUP BILET

 

Najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego to Trio odkrywające zupełnie nowe brzmienie i styl Rafała.

Muzyka zespołu jest bardziej dostępna  niż ta, z której kojarzyliśmy dotąd  twórczość Gorzyckiego , posiada wręcz walor komercyjny.

Gorzycki zaprosił do współpracy młodego i wybitnego gitarzystę – Marka Malinowskiego – absolwenta Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Wojtka Woźniaka – basistę znanego choćby z rockowego Variete.

To zupełnie nowa odsłona  zainteresowań lidera  i jego kompanów.

 

Rafał Gorzycki – perkusista, lider i kompozytor. Jest zaliczany obecnie do najważniejszych, najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce oraz Europie. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz A-kineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki konsekwentnie promuje kraj, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA.

Poza tym, jest on  potrójnym stypendystą Marszałka woj. kuj.-pom. 2011 i 2012 r, stypendystą UM Bydgoszczy 2012,2015  stypendystą Ministra Kultury i DN, członkiem Polskiej Akademii Fonograficznej, artystą nominowanym do nagrody „Fryderyki” w roku 2010. W 2011 roku kwartet z udziałem Rafała Gorzyckiego – ‚DZIKI JAZZ” – został laureatem konkursu Polskiego Radia „NAGRODY POLSKICH MELOMANÓW” Programu Trzeciego w kategorii Free Jazz. Skomponował muzykę do 3 filmów fabularnych. Jest on również członkiem  zarządu Stowarzyszenia Artystycznego „Mózg” w Bydgoszczy.

Marek Malinowski – gitarzysta, kompozytor i pedagog. Absolwent Akademii Muzyczne im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy  na wydziale Jazzu w klasie prof. Piotra Olszewskiego. W 2013 r. powołał do życia  kwartet, w skład którego wchodzą utalentowani młodzi ale znani już muzycy: Michał Michota (trąbka), Paweł Urowski (kontrabas) i Albert Karch (perkusja). Grupa promuje obecnie debiutancki album, który został wydany w renomowanej wytwórni Requiem Rec. Marek swoje brzmienie kształtuje poprzez stosowanie oszczędnych środków. Łączy nastrojową melodykę, przestrzeń, z odważnym podejściem do partii improwizowanych. Jest lirykiem, nie boi się też eksperymentować w poszukiwaniu nowych brzmień.

Wojciech Woźniak – artysta fotografik, muzyk, kompozytor. W roku 2008 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego  przyznał mu  honorową odznakę  „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Kształcił się w klasie kontrabasu w Pańtwowej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy . Jest on kompozytorem  i współzałożycielem zespołu Variété ,w którym tworzył w latach 1983-2006r.

Jest autorem muzyki do pięciu  płyt – „Bydgoszcz” (1986), „Variété” (1993), „Koncert Teatr STU” (1995), „Wieczór przy balustradzie” (1996), „Nowy materiał” 2004.

Wielokrotny laureat FMR w Jarocinie. W roku 1989 otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W 2006r. Założył freejazzowy zespół The Cyclist,  z którym wydał bardzo dobrze przyjętą płytę  „Gymnastics” (2008) oraz „Etiudy miejskie” (2013) z udziałem Daniela Mackiewicza z Sing Sing Penelope i Jacka Buhla znanego z zespołu: 5 Syfon, czy duetu Jachna/Buhl.

 

RAFAŁ GORZYCKI TRIO

Rafał Gorzycki – perkusja
Marek Malinowski
– gitara
Wojciech Woźniak
– kontrabas

Wtorek, 4.10.2016, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 30 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 33 PLN

Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
4 października 2016
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
30PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com