Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Osiecka – Turbulencje

15 listopada 2016 @ 19:00 - 22:00

| Darmowy
Osiecka - Turbulencje

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz 12on14 Jazz Club zapraszają na koncert Katarzyny Warno z zespołem wybitnych muzyków jazzowych.

Katarzyna Warno, laureatka Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, wraz ze swoim zespołem w składzie: Paweł Pańta – kontrabas, gitara basowa, Robert Murakowski – trąbka, Miłosz Wośko – instrumenty klawiszowe oraz Grzegorz Poliszak – perkusja, zaprezentuje kompozycje Krzysztofa Komedy, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Włodzimierza Nahornego oraz Andrzeja Kurylewicza do słów Agnieszki Osieckiej.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Nowa energia w piosence”  i będzie ostatnim tegorocznym koncertem organizowanym przez Fundację Okularnicy, który uświetni obchody 80. urodzin Agnieszki Osieckiej. Koncert jest finansowany przez Urząd Miasta st. Warszawy.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja pod adresem rezerwacja@okularnicy.org.pl

 

W opisie koncertu, specjalnie przygotowanym przez Artystkę, dowiadujemy się, co kryje się za metaforycznym tytułem „Osiecka-Turbulencje”:

„ O Agnieszce Osieckiej napisano już chyba wszystko. Powstają kolejne biografie, prace magisterskie, doktoraty, ale żadne z tych opracowań nie jest tak wiernym zapisem akcji jej serca jak jej własne piosenki. Znajdziemy w nich wszystkie możliwe turbulencje nagłe przyspieszenia, rytmiczne bicie, zapaści, duże amplitudy nastrojów, miłości niepoliczone i policzone, chwile szczęścia, spokoju i niepokoju, zakręty i pozornie proste drogi, rozstania bez powrotów…

Z punktu widzenia kardiologa, taki zestaw turbulencji zawarty w jednym sercu to przypadek absolutnie wyjątkowy i taka właśnie była Agnieszka… ale gdyby ten zapis podzielić na pojedyncze epizody to do każdego z nich można przypisać miliony pacjentów. Pacjentami są słuchacze, którzy w tekstach Osieckiej odnajdują echo własnego serca.

Z punktu widzenia muzyka, taki zestaw turbulencji w jednym organizmie to nic innego jak jazzowa improwizacja, gdzie podstawą jest wspólny puls, który może pacjenta przeprowadzić przez nieoczekiwane stany emocjonalne.

Jak zwykle bywa w przypadku tak skomplikowanych badań kardiologicznych, podstawą jest dobra interpretacja wyników i tą interpretacją podzielimy się z Państwem 15 listopada w 12 on 14 Jazz Club na Noakowskiego.”

 

Katarzyna Warno – wokalistka celująca w prostotę, zainspirowana jazzem, podążająca własną drogą miłośniczka delikatnych dźwięków i mądrych słów. Obdarzona głęboką, ciepłą barwą głosu nie oszukuje pacjentów, nic nie ukrywa, nie straszy, nie pociesza na wyrost – śpiewa prawdziwie jak jest. Interpretuje wyniki rzetelnie i z polotem, posługując się niecodzienną intuicją, dzięki czemu znalazła się w ścisłym gronie ekspertów, a jej certyfikatem jest m.in. I nagroda w prestiżowym konkursie wokalnym na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej „Pamiętajmy o Osieckiej”.

Miłosz Wośko – znakomity aranżer, pianista, klawiszowiec, kompozytor, producent muzyczny, architekt współczesnych dźwięków i orkiestrowych aranżacji. Współproducent debiutanckiego albumu Meli Koteluk „Spadochron” nagrodzonego dwiema statuetkami FRYDERYKA. Współpracował m.in. z Andrzejem Smolikiem, Marylą Rodowicz, Lorą Szafran i Miką Urbaniak. Zajmuje się również tworzeniem muzyki do filmów animowanych ,dokumentalnych i krótkometrażowych (animacja „American dream”, dokument „Dzikie szczęście”, „Savage Joy”). Na swoim koncie ma również realizacje dla teatru i teatru telewizji, a także ścisłą współpracę z Filharmonią Szczecińską.

Robert Murakowski – absolutny diament wśród trębaczy – mistrz poruszających dźwięków o niepowtarzalnej, przejmującej barwie. Brał udział w nagraniach ponad 50 płyt, oraz niezliczonej ilości ścieżek dźwiękowych do polskich filmów i seriali. Współpracował m.in. z Rayem Charlesem, Anną Marią Jopek, Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Wegehauptem, Andrzejem Dąbrowskim, Krzysztofem Herdzinem, Włodkiem Pawlikiem, Wojciechem Karolakiem a także big bandem Marie Schneider. Piękna, romantyczna dusza przełożona na dźwięki…

Paweł Pańta – fenomenalny kontrabasista i gitarzysta basowy. Doskonale odnajduje się zarówno w muzyce klasycznej jak i jazzowej. Od lat plasuje się na szczycie rankingów polskich basistów jazzowych. Współpracuje ze ścisłą czołówką muzyków jazzowych, największymi orkiestrami filharmonii, oraz artystami scen teatralnych zarówno w Polsce jak i za granicą. Nagrał sześć albumów z Włodkiem Pawlikiem a zwieńczeniem ich wspólnej pracy jest nagroda GRAMMY 2014 za album „Night in Calisia”. Skromny, ujmujący, rzetelny i piekielnie muzykalny – perła wśród muzyków.

Grzegorz Poliszak – wyjątkowy perkusista – rozrusznik rytmiczny projektu z najwyższej półki. Niezawodny, precyzyjny, zdecydowany i dynamiczny! Świetnie osadza się zarówno w mocnych brzmieniach, jak i muzyce wymagającej mądrej powściągliwości. Przekonali się już o tym najlepsi artyści polskiej sceny m.in. Grażyna Łobaszewska, Ryszard Rynkowski, Justyna Steczkowska, Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Herdzin, Krzysztof Kiliański, The Tribe, Trebunie Tutki, Marcin Pospieszalski, Halina Frąckowiak, Irena Santor, Piotr Bukartyk, Olga Bończyk, Ewa Uryga i Natasza Urbańska.

 

Osiecka - Turbulencje - plakat

OSIECKA – TURBULENCJE

Katarzyna Warno – wokal
Miłosz Wośko
– fortepian
Robert Murakowski
– trąbka
Paweł Pańta
– kontrabas, gitara basowa
Grzegorz Poliszak
– perkusja

Wtorek, 15.11.2016, godz. 19:00

 

▎BILETY

WSTĘP WOLNY

Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja pod adresem rezerwacja@okularnicy.org.pl

Szczegóły

Data:
15 listopada 2016
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com