Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Olejniczak / Sendecki Quartet |ES/DE/UK/PL|

21 maja 2016 @ 20:30 - 23:30

| 80PLN

Wydarzenie Nawigacja

Olejniczak / Sendecki Quartet
KUP BILET

 

Andrzej Olejniczak i Władysław „Adzik” Sendecki w latach 70. wraz z Jarkiem Śmietaną, Janem Cichym i Benedyktem Radeckim tworzyli zespół Extra Ball. Później wspólnie założyli formację Sunship, którą do dzisiaj uważa się za jedną z najważniejszych grup jazzowych lat 70. W 1979 r. drogi muzyków rozeszły się; Andrzej Olejniczak zasilił skład String Connection, a w 1984 r. wyjechał do Hiszpanii. Władysław Sendecki wyemigrował w 1981 r. do Niemiec, a następnie do Szwajcarii, gdzie mieszka do dziś. Został cenionym muzykiem sesyjnym i koncertowym. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Billy Cobham, Michael i Randy Brecker, Marcus Miller czy Jaco Pastorius. Po wieloletniej przerwie muzycy w 1999 r. zagrali razem na koncercie we Frankfurcie nad Menem i postanowili wznowić współpracę. Od tego czasu występują wspólnie w różnych projektach, gościli m.in. na festiwalu Jazz im Palmengarten we Frankfurcie, Semana Grande de Bilbao (w projekcie Andrzeja Olejniczaka na kwartet jazzowy i orkiestrę symfoniczną), Krakowskie Noce Jazzowe, Gulf Jazz Festival, Bilbao BBK Ciclo Jazz. Ich występ na IV Letniej Akademii Jazzu w Łodzi w 2011 r. został uznany za jedno z największych wydarzeń tego festiwalu. Program koncertów kwartetu opiera się głównie na autorskich kompozycjach obu liderów, które prezentują szeroki wachlarz brzmień: od współczesnego hard bopu do free-jazzu, z wpływami polskiej muzyki klasycznej i ludowej oraz muzyki hiszpańskiej.

„Adzik Sendecki przy fortepianie to zadziwiający polotem i finezją gry pianista, który jak się wydaje, nawet z ksiązki telefonicznej potrafiłby skonstruować niezgorszy standard jazzowy. Olejniczak na saksofonie to muzyczna wolność, która w każdym numerze pozwala mu na skonstruowanie fantastycznie przemyślanych brzmień i improwizacji, które zachwycają perfekcją. Ten wybitny muzyk potrafi też z pokorą złożyć instrument na piersi i słuchać jak grają jego koledzy. Właśnie ta zdolność słuchania siebie nawzajem decyduje o klasie muzycznej tego składu”. („Gazeta Wyborcza”)

 

▎OLEJNICZAK / SENDECKI Quartet

Andrzej Olejniczak – saksofon
Władysław „Adzik” Sendecki
– fortepian
Michał Barański
– kontrabas
Mark Mondesir
– perkusja

Sobota, 21.05.2016, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 80 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 88 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12o14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

Szczegóły

Data:
21 maja 2016
Czas:
20:30 - 23:30
Koszt:
80PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com