Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Nightwatchers |USA/PL| – Late Night Show

6 października 2016 @ 23:00

| 10PLN
Nightwatchers
KUP BILET

 

The Nightwatchers to dwuosobowa formacja, w której skład wchodzą: wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość gitarzysta i wokalista Rupert Wates, oraz pianista jazzowy, wirtuoz fortepianu Bartosz Hadała. Muzycy współpracują ze sobą od 2008 roku, mają w swoim dorobku 3 albumy. Ostatnia płyta zatytułowana „The Nightwatchers” to 12 kompozycji Ruperta Wates, które w pewnym sensie podsumowują jego dotychczasową twórczość, a jednocześnie w zupełnie nowy sposób prezentują nagrane już kiedyś piosenki.

„Wates to znakomity gitarzysta, któremu doskonale towarzyszy pianista Bartosz Hadała. Razem zapewniają wyrafinowaną formę rozrywki”. (thespec.com July 2013)

„Wates to utalentowany piosenko-pisarz, którego styl przywodzi na myśl twórczość Gordona Lightfoot’a. Jego teksty bogate są w komentarze, krytykę, są pełne humoru ale i zadumy, jego muzyka sprawia, że słuchacze w jednej chwili podrygują nogą w takt muzyki a za chwilę siedzą zasłuchani w bezruchu. Joe’s Cafe to prawdziwie coś wyjątkowego”. (Rebecca Costie, Hamilton Fringe Festival Community Reviews, July 22, 2013)

„Publiczność była zachwycona występem. Państwo będą również”. (Hamilton Fringe Festival Community Reviews, July 21, 2013).

 

Ruppert Wates – urodził się w Londynie, studiował na Oxford University. W 1994 roku podpisał ekskluzywny kontrakt z firmą wydawniczą Eaton Music i do dzisiaj jest „pełnoetatowym” kompozytorem muzyki i autorem tekstów.  W latach 90-tych współpracował z angielską wokalistką jazzową Liz Fletcher, która nagrała dwa albumy „Mellowmania” i „Blue Afternoons” wydane później przez wytwórnię płytową Mainstream z muzyką i tekstami autorstwa Ruperta Wates. W roku 2001 przeniósł się do Paryża gdzie skompletował własny zespół. W roku 2006 nagrał debiutancki album „Sweet or Bitter Wine” dla wytwórni Mainstream. W roku 2007 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, a w roku 2008 osiedlił się na stałe w Nowym Jorku. Od przyjazdu do USA Wates wydał poprzez własną wytwórnię Bite Music Limited 5 autorskich albumów, z których każdy prezentowany był obszernie za pośrerdnictwem stacji radiowych na całym świecie.

W roku 2010 Wates nagrał album w nowej konwencji zatytułowany „Joe’s Cafe”, na który złożyło się 15 utworów inspirowanych historiami prawdziwych Amerykanów a nagrań dokonało 15 wokalistów.

Materiał z albumu „Joe’s Cafe” prezentowany jest również jako spektakl teatralny, który Wates wykonuje podczas festiwali „Fringe and Theater” odbywających się w wielu miastach w USA i Kanadzie. Wiecej informacji na temat „Joe’s Cafe” znajduje się na stronie www.bitemusiclimited.com

Rupert Wates grywa około 160 koncertów rocznie, występując w USA, Kanadzie i Europie. Był nagradzany przeszło 30 razy za swoją twórczość oraz nazwany „wybitną postacią w muzyce amerykańskiej” przez The Folk And Acoustic Music Exchange (www.acousticmusic.com) Więcej informacji na temat jego kariery solowej znajduje się na stronie www.ruprtwatesmusic.com.

Bartosz Hadała – urodził się w Stalowej Woli, gdzie od siódmego roku życia uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej 1-go i 2-go stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego. Już od najmłodszych lat brał udział w warsztatach muzycznych, konkursach i festiwalach. Jako 15-stolatek został najmłodszym finalistą w Konkursie Pianistów Jazzowych im. Mieczysława  Kosza w Kaliszu, a dwa lata później otrzymał stypendium do Berklee College of Music w Bostonie. W roku 1996 wyjechał na studia do Odesskiego Konserwatorium aby studiować pod okiem pofesora Anatolija Kardaszewa, a w 1998 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych i rozpoczął studia na wydziale jazzu w Western Michigan University, w Kalamazoo, w stanie Michigan. W roku 2003 zaproszony został na Konferencję IAJE gdzie zaprezentował swój kwintet „Bartosz Hadala Group”. W maju tego samego roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie spędził 6 lat współpracując z wieloma znakomitymi muzykami t.j. Randy Brecker, Billy Hart, Lenny White, Antonio Sanchez, Johannes Weidenmueller, Dave Anderson, Ada Rovatti, Jon Irabagon czy wokalista Rupert Wates.

W roku 2010 Bartosz przeniósł się do Toronto (w Kanadzie) gdzie koncertuje z czołówką kanadyjskich muzyków t.j. basista Mike Downes, Rich Brown, perkusista Mark Kelso czy saksofonista Chris Gale.

Również w roku 2010 ukazał się debiutancki album jazzowy Hadały zatytułowany „The Runner Up”, na który złożyło się 9 kompozycji własnych oraz standard „A Night in Tunisia”, a w nagraniach udział wzięli między innymi trębacz Randy Brecker oraz perkusista Antonio Sanchez. Płyta została przyjęta z wielkim entuzjazmem przez krytyków, którym spodobała się gra lidera jak i jego kompozycje.

W ciągu ostatnich 5 lat, Bartosz Hadała gościł wielokrotnie w Polsce gdzie miał przyjemność współpracy jako lider i jako sideman z wieloma polskimi muzykami t.j. Jacek Pelc, Czarek Konrad, Paweł Pańta, Jarosław Śmietana, Maciej Sikała, Robert Majewski czy Henryk Miśkiewicz.

http://www.bartoszhadala.com/

 

NIGHTWATCHERS

Ruppert Wates – gitara, wokal
Bartosz Hadała –
fortepian

Czwartek, 6.10.2016, godz. 23:00

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 10 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 10 PLN

Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
6 października 2016
Czas:
23:00
Koszt:
10PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com