Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

NAK Trio

13 lutego 2016 @ 19:30 - 22:00

| 60PLN
NAK Trio
KUP BILET

 

N.A.K. Trio w składzie Jacek Kochan (perkusja), Dominik Wania (fortepian) i Jasper Somsen (kontrabas), to nowy projekt trójki wybitnych instrumentalistów zainspirowany muzyką XX wiecznym modernistów jak Witold Lutosławski czy Bela Bartok.

Spotkanie kreatywnych wykonawców i improwizatorów, o bogatych i różnych stylistycznie rodowodach, zaowocowało powstaniem muzyki o oryginalnym i nowym brzmieniu, której fundamentem jest muzyka Lutosławskiego i Bartoka. Jej perfekcyjne struktury dźwiękowe są powodem do improwizacyjnego rozwinięcia przez muzyków tria.

Pomysłodawcą zespołu, jego liderem i kompozytorem muzyki jest Jacek Kochan, muzyk nietuzinkowy, mający za sobą współpracę z wieloma jazzowymi znakomitościami jak Dave Liebman, Gary Thomas, Greg Osby, Marc Copland, Miroslav Vitous, George Garzone, Uri Caine, Joey Calderazzo, Jon Balke, Palle Mikkelborg, Eddie Henderson, Dave Tronzo, Eivind Aarset, Cuong Vu, Assif Tsahar, Bo Stief, Lars Danielsson.

Ciężar prowadzenia narracji muzycznej spoczywa oczywiście na Dominiku Wani, pianiście wybitnym, każda wykonana w skupieniu fraza nacechowana jest magnetycznym wręcz niepokojem i dramatyzmem, które przejawiają się w nagłych pauzach, powtarzaniu, dekonstruowaniu…

Fascynująca muzyczna przygoda, zawierający obok elementów jazzu i improwizacji, elementy muzyki klasycznej i współczesnej.

 

„The other side of if” 

Wytwórnia (Doublemoon Records)
http://www.doublemoon.de/en/cddetails/dmchr71154.shtml

Dystrybucja (Multikulti):
http://www.multikulti.com/the-other-side-of-if.html

 

NAK Trio

Dominik Wania – fortepian
Jasper Somsen 
– kontrabas
Jacek Kochan 
– perkusja

Sobota, 13.02.2016, godz. 19:30

BILETY DO NABYCIA W KASIE KLUBU LUB PRZEZ INTERNET

Bilety: 60 PLN

* Bilety dostępne on-line (http://nak-trio.evenea.pl/) lub w kasie klubu. Dla artystów, dziennikarzy i studentów przysługuje zniżka -25%.
** Możliwość rezerwacji telefonicznej 22 635 49 49.

– – – – – – – – – – – –

Jacek Kochanjest kompozytorem, aranżerem, perkusjonistom, absolwent ASP w Krakowie. Studiował muzykę w klasie perkusjii i wibrafonu w Grant MacEvan College w Edmonton. Dokonania artystyczne Jacka Kochana cechują się bogatymi aranżacjami, dbałością o szczegóły oraz swoistym improwizatorskim rozmachem w grze na perkusji. Jako instrumentalista jest muzykiem szerokich zainteresowań stylistycznych.

Nagrał blisko 20 autorskich albumów, w tym „Visitor” (wspólnie z Patem LaBarberą), „Corporate Highlanders”, „Gray Angel”, „Standard Transmission” (wspólnie z Johnem Abercrombiem, Jerry Bergonzim)), Plastinated Black Ship (z Adamem Pierończykiem i Eddiem Schullerem), „Monorain” (Andre Leroux, Jean Pierre Zanella), „Another Blowfish” (Michel Donato, Piotr Wojtasik, Eric Vloeimans), „New Expensive Head” (Cuong Vu, Eivind Aarset, Skerik), „One-eyed Horse” (Greg Osby, Franz Hautzinger), „Yearning” (Kazuhisa Uschihashi, Franz Hautzinger, Francois Corneloup, Adam Simmons, Slawek Jaskułke, “Man of no words” (Gary Thomas), “Filling the profile” (George Garzone) i wiele innych.

Dominik Waniaukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Perez’a i Jerry Bergonzi’ego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie. Prowadzi także działalność dydaktyczną jako doktor w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W czerwcu 2013 roku ukazała się debiutancka płyta tria Dominika Wani pt. „Ravel”, która otrzymała nagrodę FRYDERYK za najlepszy jazzowy album 2014 roku.

Jasper Somsen – kontrabasista i gitarzysta basowy , jest absolwentem klasy kontrabasu na Wydziale Jazzu w Koserwatorium w Utrechcie. Współtworzy wiele projektów muzycznych takich jak Jasper Somsen Group, Karel Boehlee Trio, Bob Sheppard European Quartet. Współpracowal z takimi muzykami jak: Joey Calderazzo, Enrico Pieranuzi, Bob Sheppard, Justin Faulkner, Andre Ceccarelli, Gabreiele Mirabassi I wiele innych. Nagrał ponad 20 CD w Europie I USA.

Szczegóły

Data:
13 lutego 2016
Czas:
19:30 - 22:00
Koszt:
60PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club (Piwna)
Piwna 12/14
Warszawa, 00-265 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com