Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Monika Lidke Quartet – koncert promujący nową płytę

18 marca 2017 @ 20:30 - 23:00

| 80PLN

Wydarzenie Nawigacja

Monika Lidke Quartet
KUP BILET

 

Koncert premierowy nowej płyty Moniki Lidke „Gdyby każdy z nas…” wydanej przez nowojorskie wydawnictwo Dot Time Records.

Monika Lidke – znakomita polska wokalistka jazzowa rezydująca w Londynie. Jej piękny, subtelny głos, dar budowania wspaniałego nastroju i umiejętność nawiązywania fantastycznego kontaktu z publicznością to kwintesencja kobiecego jazzu.

Monika Lidke jest porównywana artystycznie do Stacey Kent (za krytykiem muzycznym, Markiem Duszą), Marek Niedźwiedzki z radiowej „Trójki”, który jest absolutnie zauroczony artystką, cytując fragment: „Pani Moniko, jestem Pani fanem”, zamieścił jej piosenki na Smooth Jazz Cafe 2010 i 2013, jeden z utworów artystki znalazł się również na wydawanej przez dziennikarza muzycznego Adama Dobrzyńskiego Muzyce Czterech Stron Świata vol. 2 (2015).

Nowa płyta Moniki Lidke ukaże się 17 marca 2017 nakładem Dot Time Records. Tym razem do napisania muzyki zainspirowały ją przepiękne, dojrzałe i często niepozbawione humoru teksty poety Andrzeja Ballo, twórcy, który wydał do tej pory 11 tomików wierszy oraz kilka sztuk teatralnych.

Poprzednie albumy zawierały utwory z muzyką oraz tekstami Moniki, część w języku polskim, część we francuskim, sporo w języku angielskim. O albumie ‘If I was to describe you’, dziennikarka jazzowa Sarah Ward (Jazz FM UK) napisała: „Here’s an artist who knows how to invade our dreams”. Na tamtej płycie znajduje się również duet z – oczarowaną głosem Moniki – Basią Trzetrzelewską.

Na nowej płycie Moniki Lidke gościnnie usłyszymy kilku polskich wokalistów, m.in. Dorotę Miśkiewicz i Krzysztofa Napiórkowskiego. Sesje nagraniowe przeprowadzono z udziałem zarówno zagranicznych, jak i polskich znakomitych muzyków jazzowych: Michał Tokaj, Marek Napiórkowski, Michał Barański, Łukasz Żyta.

 

MONIKA LIDKE QUARTET

Monika Lidke – wokal
Łukasz Damrych
– instrumenty klawiszowe
Grzegorz Piasecki
– kontrabas, gitara basowa
Wojciech Buliński
– perkusja

Sobota, 18.03.2017, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 80 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 88 PLN

Co Jest Grane 24 | Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
18 marca 2017
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
80PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com