Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Michał Wierba Trio

26 maja 2017 @ 20:30 - 23:00

| 50PLN
Michał Wierba Trio
KUP BILET

 

Michal Wierba nie zwalnia tempa!!! Niedawno na rynku ukazala sie jego nowa plyta ,,Body Language”, wiosną wraca do USA i rusza w międzynarodową trasę koncertową z legendarnym perkusistą Wayne’a Shorter’a, Ronnie Burrage’em i ich wspólnym projektem Holographic Principle i… nagrywa kolejny album ,,Sea & Fire” wprowadzając na europejska scenę muzyczną najswiezsze odkrycie technologii XXI wieku – nowy instrument ROLI SEABOARD!

,,SEA & FIRE” to najnowszy projekt czolowego polskiego pianisty, kompozytora i producenta Michała Wierby, nagrany wlasnie na Roli Seaboard – wynalezionym w 2013 roku instrumencie nowej generacji, przyciągającym nowoczenym designem, skonstruowany z myślą o wszechstronnych wirtuozach instrumentów klawiszowych, ktory lącząc w sobie cechy klawiatury fortepianowej oraz elastyczności i precyzji właściwych instrumentom strunowym pozwala na tworzenie, nieosiągalnych dotychczas dla pojedynczego wykonawcy, dźwiękowych światów.

Polski artysta staje się tym samym prekursorem wykorzystania tego instrumentu na polskiej i europejskiej scenie muzycznej, a koncert w 12on14 Jazz Club pierwszym wydarzeniem tego typu w Polsce, zwiastując nadchodzącą trasę koncertową promujaca to nowatorskie przedsięwzięcie!

★ Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RadioJAZZ.FM.

 

★ Michał Wierba – pianista, kompozytor, aranżer, producent. Według krytyków czołowy przedstawiciel mainstreamowego jazzu młodego pokolenia. Publiczność ceni go za improwizacje i rozpoznawalny styl gry.

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 17, by już po dwóch latach studiować na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Niedzieli, a w 2008 roku triumfować na Bielskiej Zadymce Jazzowej.

Od 2013 roku artysta występuje z zespołem Michał Wierba Doppelganger Project- eklektyczną formacją z fortepianem jako instrumentem wiodącym i rozbudowaną sekcją instrumentów perkusyjnych, penetrującą pogranicze jazzu i world music. W 2014 ukazał się album zespołu pod tytułem „Orange Sky”.

Michał Wierba wielokrotnie występował na antenie Radiowej Trojki. Ostatni występ, nagrany z udziałem wybitnego saksofonisty Macieja Sikały i grupy Doppelganger Project, ukaże się w formie albumu live nakładem wydawnictwa ForTune w 2016 roku.

W roku 2014 pianista dołączył do zespołu producenckiego Mag Balay (Mag Balay, Szymon Piotrowski, Michał Wierba). Debiutancki album będący efektem ich pracy ukaże się w roku 2016.

Artysta nie ustaje w poszukiwaniach i formuje nowe trio z Szymonem Piotrowskim i Józefem Michalikiem. Album nad którym obecnie pracują będzie podstawą pracy doktorskiej Michała Wierby na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Józef Michalik – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie kontrabasu, muzyk o dużym doświadczeniu symfonicznym i jazzowym. W latach 1985–1997 solista Orkiestry PR i TV w Krakowie. Dokonał licznych nagrań muzyki symfonicznej i filmowej. Współpracował z gwiazdami polskiej estrady: Grzegorzem Turnauem, Włodzimierzem Młynarskim, Januszem Radkiem, Włodzimierzem Korczem, Agnieszką Chrzanowską, Markiem Grechutą. Jego kunszt gry na instrumencie zawsze wzbudza zainteresowanie i stąd liczne zaproszenia do udziału w koncertach jak i w nagraniach niezliczonej ilości płyt.

★ Szymon Piotrowski – perkusista, producent, realizator dźwięku. Absolwent AGH w Krakowie i studiów podyplomowych Music Production and Recording na Uniwersytecie w Stavanger (Norwegia). Od 2007 roku prowadzi własne studio- Psychosound i organizuje krakowski festiwal PsychoFest.

Jako perkusista Szymon występował z ponad 40 artystami z Polski, UK, Norwegii i Kanady m.in. QuadroSusanna (PL), Annalie Wilson (UK), Stina Kielstad (NOR) Hambawenah (PL), Transfusion (PL), QuadroSusanna (PL), DJ Krime (Red Bull Academy).

Szymon pracował jako inżynier dźwięku z artystami z całego świata m.in. Stavanger Symphony Orchestra (NOR), Esbjörn Svensson Trio (SWE), Eva Bjerga (NOR), Minor Normal (CA), Stein Inge Breakhus (NOR), Paulo Fresu (IT), Pedja Muzijevic (USA), Claire Chase (USA).

W 2014 roku artysta otrzymał Grand Prix na konkursie Audio Engineering Society’s Student Recording Competitionw Berlinie.

Entuzjasta otwartego i nowoczesnego brzmienia, Szymon zajmuje się wieloma gatunkami muzyki od jazzu i folku, po hip-hop i metal.

 

Michał Wierba Trio

Michał Wierba – fortepian
Józef Michalik
– kontrabas
Szymon Piotrowski
– perkusja

Piątek, 26.05.2017, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN

Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
26 maja 2017
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
50PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com