Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Maciej Kądziela Quintet feat. Grzech Piotrowski (PL/SE)

25 czerwca 2016 @ 20:30 - 23:00

| 50PLN
Maciej Kądziela Quintet feat. Grzech Piotrowski (PL/SE)
KUP BILET

 

Maciej Kądziela Quintet feat. Grzech Piotrowski to najnowszy projekt zamieszkałego w Kopenhadze polskiego saksofonisty Macieja Kądzieli.

Nakładem Multikulti ukazał się nowy album saksofonisty, który zdobył jazzowe szlify w Danii

Płyta „The Taste of The World” to suma doświadczeń Macieja Kądzieli, zgromadzonych w trakcie kilkuletniego pobytu poza granicami kraju. Spotkania z przedstawicielami wielu środowisk twórczych, zainspirowały go do napisania zupełnie nowej muzyki, która wypełnia album.

– Ostanie trzy lata spędziłem w stolicy Danii, Kopenhadze. To właśnie w tym mieście powstał mój kwartet. Olle Dernevik, Johannes Vaht oraz Artur Tuźnik swoją kreatywnością sprawili, że kompozycje zawarte na tej płycie nabrały niezwykłej formy, często daleko odbiegającej od początkowej koncepcji.
Bardzo ważnym punktem tego projektu jest udział Grzecha Piotrowskiego, muzyka, którego szczególnie cenię – Maciej Kądziela.

„Maciej Kądziela udowadnia, że w młodym wieku można mieć nie tylko otwarte horyzonty i bujną wyobraźnię, ale też błyskotliwą technikę i świadomość tego, co się tak naprawdę chce osiągnąć.” – Mieczysław Burski, Polskie Radio.

 

Maciej Kądziela –  pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych, ojciec trębacz i saksofonista oraz brat Marek znany polski gitarzysta jazzowy. W czerwcu 2013 r. Maciej wydał swoją debiutancką płytę pt. The Opening, na której gra z czołowymi muzykami skandynawskiej sceny jazzowej jak Anders Mogensen oraz Richard Anderson (Wydawnictwo JazzSound w Łodzi).

Grzech Piotrowski – kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saksofonu. Twórca World Orchestry (www.worldorchestra.org), właściciel Alchemik Records oraz sieci koncertowej Jazz in Poland (www.jazzinpoland.com)

 

MACIEJ KĄDZIELA QUINTET FEAT. GRZECH PIOTROWSKI

Kamil Piotrowicz – fortepian
Maciej Kądziela
– saksofon
Grzech Piotrowski
– saksofon
Johannes Volten Vaht 
– kontrabas
Olle Dernevik 
– perkusja

Sobota, 25.06.2016, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.

https://soundcloud.com/maciej-kadziela/nina-quintet

Szczegóły

Data:
25 czerwca 2016
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
50PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com