Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Łukasz Pawlik Project

12 maja 2017 @ 20:30 - 23:00

| 50PLN
Łukasz Pawlik Project
KUP BILET

 

Łukasz Pawlik Project to propozycja odwołująca się do estetyki brzmieniowej lat 80-tych i 90-tych, wzbogacona o możliwości nowoczesnej elektroniki, pozwalającej na wielopłaszczyznowe aranżacje muzyczne, w których odnaleźć można zarówno złożone formy kompozytorskie, jak i przestrzeń na spontaniczną improwizację jazzową.

Całość osadzona jest w stylistyce umownie określanej jako fusion, ponieważ mamy tu do czynienia z fuzją różnych muzycznych światów w jeden, nie do końca przewidywalny muzyczny konglomerat. Bogata instrumentacja, obecność instrumentów smyczkowych, etnicznych, intensywnych loopów, połączona z indywidualnym przekazem osobowości każdego z wybitnych muzyków – solistów, takich jak Cezary Konrad, PawełPańta, Dawid Główczewski (na płycie zagrali także Mike Stern i Michael „Patches” Stewart), których wspólnym mianownikiem jest pianistyka Łukasza Pawlika, grającego na akustycznym fortepianie oraz na elektronicznych instrumentach klawiszowych, dają możliwość obcowania z niezwykle energetycznym muzycznym bytem, w którym nie brakuje jednakże miejsca na liryzm i refleksję.

Fragmenty recenzji:

„Album „Lonely Journey” brzmi jak amerykańska płyta jazzowych sław fusion, ale ma nad nimi jedną przewagę. Porywa młodzieńczą pasją lidera, który radością tworzenia ulubionych dźwięków dzieli się ze słuchaczami i skutecznie ich zaraża.”
Marek Dusza (rp.pl)

„Album „Lonely Journey” to płyta na światowym, wysokim poziomie, doskonała pod wieloma względami. Zagrana z wielką dozą muzycznej inteligencji, empatii i finezji, łącząca wirtuozerię i przebojowość, ukazująca odświeżony fusion w wielu interesujących odsłonach, na które składają się nie tylko doskonałe i wyważone kreacje muzyków towarzyszących liderowi, ale także bogata paleta pomysłów brzmieniowych samego Pawlika.”
Michał K. Zawadzki (jazzsoul.pl)

„Można nie być fanem jazzu w konwencji fusion, stronić od brzmieniowych i stylistycznych wzorców epoki wyznaczania kanonu wytwórni GRP, jednak w przypadku tak znakomitej płyty, jaką zaserwował nam Łukasz Pawlik, wszelkie preferencje odstawiamy na bok. Inna sprawa, że tego typu inteligentna i kompetentnie stworzona muzyka ostatnio rzadko trafia na płytowe krążki.”
Piotr Iwicki (Polskie Radio) (Jazz Forum)

„Często albumy bywają nierówne i nie zawsze cały materiał zyskuje uznanie. W przypadku „Lonely Journey” nie ma słabego punktu. Od początku to końca „to jest to”. Ten album wypełnił sporą lukę w polskiej muzyce Fusion/crossover, udowadniając po raz kolejny, że mamy znakomitych muzyków na światowym poziomie.”
Marek Brzeski (jazzpress.pl)

★ Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RadioJAZZ.FM.

 

ŁUKASZ PAWLIK PROJECT

Łukasz Pawlik – fortepian, keyboard
Dawid Główczewski
– saksofony
Paweł Pańta
– gitara basowa
Cezary Konrad
– perkusja

Piątek, 12.05.2017, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN

Co Jest Grane 24 | Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

 

Szczegóły

Data:
12 maja 2017
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
50PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com