Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Kazimierz Jonkisz Energy – Tribute to Elvin Jones

9 listopada 2016 @ 20:30 - 23:00

| 50PLN
Kazimierz Jonkisz Energy – Tribute to Elvin Jones
KUP BILET

 

Kazimierz Jonkisz – perkusista, pedagog, legenda polskiej sceny jazzowej. Przez jego bandy przewinęło się wielu znanych obecnie muzyków. Swoje pierwsze „jazzowe szlify” zdobywali tacy muzycy jak: Krzesimir Dębski, Janusz Skowron, Maciej Strzelczyk, Andrzej Olejniczak, Andrzej Łukasik, Maciej Sikała, Krzysztof Popek.

W dyskografii ma blisko siedemdziesiąt albumów. Te najbardziej znane to chociażby „Tiri Taka” czy „Outsider” wydane w kultowej serii Polish Jazz w latach osiemdziesiątych. Najnowszy album „Jazz Energy” ukazał się 10 września 2013 roku nakładem wydawnictwa Multikulti Project.

Kazimierz Jonkisz realizuję się również jako pedagog, naucza jazzu. Wykłada w klasie perkusji w Średniej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Udziela swojej wiedzy na warsztatach muzycznych Drum Camp Poland w Kielcach, a także na cyklicznych warsztatach muzycznych w Puławach wspólnie z profesorami z Berklee College of Music w Bostonie oraz Music Hochschule w Grazu.

– – – –

W wieku 13 lat Elvin Jones ćwiczył grę na perkusji po 8-10 godzin dziennie. Pod koniec lat 40. XX wieku trafił do Detroit, gdzie związał się z tamtejszą sceną jazzową, a w latach 50. znalazł się w Nowym Jorku, gdzie jego kariera rozwinęła się na dobre. W drugiej połowie lat 50. stał się znaczącą postacią sceny hardbopowej. Nagrywał i występował z takimi postaciami jazzu, jak Paul Chambers, Miles Davis i Charlie Parker. W latach 1960-1965 był członkiem kwartetu Johna Coltrane`a biorąc udział w nagraniach płyt A Love Supreme, Impressions i Ascension. Następnie występował z zespołem Duke’a Ellingtona, a także prowadził szereg własnych, większych lub mniejszych zespołów. Jednym z nich był The Elvin Jones Jazz Machine, w którym znaleźli się także m.in. Joe Farrel i George Coleman. Później współpracował m.in. z Jimmym Garrisonem, Dave’em Liebmanem i Wyntonem Marsalisem.

W 1988 wziął udział w trasie „A Love Supreme”, honorującej pamięć Johna Coltrane’a, w 1993 w ciągu 6 tygodni odwiedził 14 państw w obu Amerykach, a ostatni koncert zagrał w kwietniu tego roku w kalifornijskim Oakland.

Brał udział w nagraniu co najmniej kilkudziesięciu płyt, w tym kilkunastu jako lider.

W 1991 został wprowadzony do Percussive Hall of Fame.

 

KAZIMIERZ JONKISZ ENERGY – TRIBUTE TO ELVIN JONES

Borys Janczarski – saksofon
Tomasz Grzegorski
– saksofon
Wojciech Pulcyn
– kontrabas
Kazimierz Jonkisz
– perkusja 

Środa, 9.11.2016, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
9 listopada 2016
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
50PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com