Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Jakub Dybżyński Equilateral Trio

25 października 2016 @ 20:30 - 23:00

| 30PLN
Jakub Dybżyński Equilateral Trio
KUP BILET

 

Jakub Dybżyński Equilateral Trio to projekt trojga ambitnych muzyków ze środowiska Carl Nielsen Academy of Music (Dania), który zrodził się z inspiracji nowoczesną sceną jazzową. Kompozycje wykonywane przez trio inspirowane są takimi zespołami i artystami jak trio Marka Turnera ”Fly”, Steve Lehman Trio, Ornette Coleman, John Coltrane. Celem muzyków jest prezentowanie muzyki improwizowanej, otwartej i eksperymentującej bez rezygnacji z rytmu, harmonii i melodii. W utworach pojawiają się np. spektralne brzmienia a la Kaija Saariaho (Depths Of The Pond Of Osawa), hip-hopowy drive (Market Your Managment), bluesowo-ornetowskie odniesienia (Judgement Call), echa muzyki klubowej (Thermodynamics) i wiele innych. Eklektyzm muzyki, jej różnorodność i energia tria na scenie przekazują uniwersalny komunikat dla każdego rodzaju publiczności.

 

★ Jakub Dybżyński klarnecista, klarnecista basowy, kompozytor, absolwent The Carl Nielsen Academy of Music w Danii. Uczestnik wielu jazzowych warsztatów w Polsce jak i za granicą pod kierunkiem takich muzyków jak Brad Mehldau, Ben Street, Jeff Ballard, Rudi Mahall czy Tony Mallaby. W 2014 roku wydał bardzo dobrze przyjętą płytę z zespołem Sphere ”Synesthesia”.

Występował z autorską muzyką w wielu klubach jazzowych w Polsce, Danii, Niemczech, Czechach i Słowacji. Muzyk bierze udział w różnorodnych projektach na pograniczu mainstreamu i free jazzu. Lider i kompozytor Jakub Dybżyński Quartet, aktywny na kopenhaskiej scenie jazzowej. Założyciel międzynarodowego „Ephemeric Quintet” składający się z najlepszych młodych muzyków europejskiej sceny jazzowej takich jak Tomasz Dąbrowski, Vit Kristan czy Emil Brun Madsen. .Jakub Dybzynski koncertowal z sukcesami na festiwalach w Polsce Danii i Czechach.

★ Mariusz Praśniewski absolwent Wydziału Jazzu The Academy of Music & Dramatic Arts, Southern Denmark w Odense. Edukację muzyczną rozpoczął od gry na fortepianie, następnie na kontrabasie. Koncertuje z wieloma muzykami, w tym m.in. z Grzegorzem Karnasem, Joao Nascimento z Brazylii, Andersem Mogensenem czy Francesco Cigna oraz bierze udział w międzynarodowych projektach, jak Entropy, Suburbia Surreal, Purple Noise, Orlando. Na koncie swoich dokonań ma występy na wielu festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą, w 2014 roku z Łukaszem Borowickim i Kasprem Tomem nagrał płytę „People, cats and obstacles”, w 2013 wydał płytę z Sebastian Zawadzki Trio. Wcześniej stypendysta Academy of Music and Drama, Göteborg, Szwecja, w klasie kontrabasu Andersa Jormina. Koncertuje z wieloma zespołami polskiej i duńskiej sceny muzycznej m.in. Maciej Czajkowski Trio, Massaka Storytelling Ensemble, Sebastian Zawadzki Trio czy hip-hopowy RSBT (Roux Spana Beat Trio).

★ Karol Domański absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie perkusji mgr Łukasza Żyty oraz Wydziału Jazzu w Warszawie w klasie perkusji prof. Kazimierza Jonkisza. Laureat III nagrody na przeglądzie szkolnych zespołów jazzowych w Elblągu z zespołem „Brand New Jazz Quartet” w latach 2000 i 2002. W 2001 roku zdobywca II nagrody na festiwalu „Jazzga” w Łodzi z zespołem „Twin Tenors”. Pierwsza nagroda na festiwalu jazzowym Gdynia 2008 oraz Nadzieje Warszawy w tym samym roku. Otrzymał pierwszą nagrodę na festiwalu „Klucz do kariery” Gorzów 2009 z zespołem „Biotone”. Kształcił swoje umiejętności u takich muzyków jak: Michał Tokaj, Ben Monder, Bob Gulotti, Bob Moses, Matthew Garrison, Dave Weckl, Rudi Mahall. Występował z takimi artystami polskiej sceny muzycznej jak: Jerzy Małek, Iza Zając, Jarosław Małys, Piotr Rodowicz, Przemysław Dyakowski, Janusz Muniak, Marcin Styczeń, Marek Dyjak, Krystyna Prońko. Absolwent Carl Nielsen Akademie w Danii w klasie jednego z najwybitniejszych duńskich muzyków Andersa Mogensena.

 

JAKUB DYBŻYŃSKI EQUILATERAL TRIO

Jakub Dybżyński – klarnet
Mariusz Praśniewski
– kontrabas
Karol Domański
– perkusja

Wtorek, 25.10.2016, godz. 20:30

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 30 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 33 PLN

Evenea | eWejściówki.pl | Going.

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

Szczegóły

Data:
25 października 2016
Czas:
20:30 - 23:00
Koszt:
30PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16
Warszawa, 00-666 Polska
Telefon:
22 635 49 49
Strona internetowa:
http://12on14club.com

Organizator

12on14 Jazz Club
Telefon:
22 635 49 49
Email:
kontakt@12on14club.com
Strona internetowa:
www.12on14club.com